Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Nowy kompleks sportowy

Kontynuujemy inwestycje w edukację i zdrowie najmłodszych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego będą mieli do dyspozycji kompleks sportowy do uprawiania różnych dyscyplin. Jest to jeden z projektów wybranych do realizacji w ramach IX edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

– Projekt już mamy, a w tej chwili trwa właśnie przetarg na wybór wykonawcy. Jeśli uda się go rozstrzygnąć pomyślnie, to jeszcze w tym roku uczniowie będą mogli ćwiczyć na nowym obiekcie – informuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Na zadanie zdobyliśmy dofinansowanie w kwocie 300 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”.

W ramach inwestycji powstaną dwa boiska wielofunkcyjne wraz z wyposażeniem: o nawierzchni poliuretanowej, do gry w piłkę siatkową i koszykową oraz o nawierzchni ze sztucznej trawy, do gry w piłkę ręczną i mini piłkę nożną. Pojawią się również dwie bieżnie: trzytorowa okólna i czterotorowa prosta, wpisana w odcinek prosty bieżni okólnej, wraz ze skocznią do skoku w dal. Poza tym zbudowane zostaną ciągi komunikacyjne, piłkochwyty oraz sieć kanalizacji deszczowej odwadniającej boisko i bieżnię. Stoły pingpongowe oraz plac zabaw zostaną przeniesione w nowe miejsce, a na terenach po nich zostaną odtworzone trawniki.

 

ag