Rezerwacja wizyty

Nowy samochód dla płockiego WOPR

– Konsekwentnie wspólnie ze Starostą Płockim dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców nad wodami – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Płock jest specyficznie położony nad Wisłą, w jej najszerszym odcinku. Zagrożenia, które niesie ze sobą rzeka, od czasu do czasu dają o sobie znać. Dlatego staramy się dbać, o to by płocki WOPR był dobrze wyposażony i wyszkolony.

Uroczystego przekazania specjalistycznego, wielozadaniowego samochodu, marki Isuzu DMax dokonali prezydent Andrzej Nowakowski oraz starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. Nowe auto będzie wykorzystywane do prowadzenia działań ratowniczych, zabezpieczających, ale także eliminujących potencjalne zagrożenia na płockich akwenach wodnych. Rozległy obszar działania płockiego WOPR powoduje, że ratownicy będą wykorzystywać auto również do transportu sprzętu ratowniczego i ratowników oraz do działań podejmowanych w trakcie powodzi oraz innych klęsk żywiołowych.

Nowy pick-up dla woprowców to nowoczesny samochód z zamkniętym przedziałem ładunkowym o pojemności silnika 1.9 l i mocy 163 KM. Jest wyposażony w automatyczną sześciobiegową skrzynię biegów oraz napęd 4×4. Takie parametry techniczne Isuzu umożliwią ratownikom podejmowanie działań nawet w ekstremalnych warunkach drogowych i pogodowych.

– Bardzo dziękuję WOPR-owi za tą codzienną służbę, zaangażowanie, szkolenia, za obecność na naszych basenach, kąpieliskach, ale także za obecność podczas patroli na Wiśle. Jestem przekonany, że ten samochód będzie Wam służył i będziecie go dobrze wykorzystywać, dbając o bezpieczeństwo na wodzie mieszkańców Płocka i regionu – dziękował prezydent Nowakowski.

Z kolei Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki gratulował nowego sprzętu i podkreślał rolę rejonowego wodnego pogotowia ratunkowego. – Bardzo serdecznie dziękuję WOPR-owi, bo jesteście ewenementem. Będąc organizacją pozarządową, macie u swoich podstaw funkcjonowania dbałość o bezpieczeństwo drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy innym ludziom. Jest to przepiękny pokaz społecznej solidarności oraz obywatelskiego podejścia – mówił Ziemkiewicz.

Całkowity koszt zakupu nowego samochodu to 225 tys. zł, z czego miasto Płock przekazało na ten cel kwotę w wysokości 50 tys. zł. Zakup został również współfinansowany ze środków NFOŚiGW, Powiatu Płockiego oraz PKN ORLEN.

To nie pierwszy raz, gdy Miasto Płock wspiera WOPR. Przekazuje środki na ich działalność patrolową, prewencyjną i edukacyjną. Pomaga także w zakupie sprzętu, a z Budżetu Obywatelskiego Płocka w 2018 roku został sfinansowany zakup specjalistycznej łodzi ratunkowej.

Poprzednia aktualność
«