Rezerwacja wizyty

Prezydent Płocka wspiera WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy jak co roku zagra też w Płocku. Pierwsze aukcje, z których dochód trafi na konto WOŚP, już trwają. Na licytacjach znalazły się piękne, ręcznie zdobione bombki, zestawy gadżetów orkiestrowych, obrazy, płyty muzyczne, oferty różnych firm i instytucji na czele z Płockim Ogrodem Zoologicznym, a także komplet płockich kalendarzy. A to dopiero początek…

Jedną z bombek ozdobił i przekazał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Została już wylicytowana i odebrana. Teraz prezydent przygotował aukcję specjalną – dwuosobowe zaproszenie do loży VIP na mecz Wisły Płock, które zostanie zrealizowane na meczu otwarcia nowego stadionu.  – Od lat chętnie angażuję się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w swoim kalendarzu ostatnią niedzielę stycznia rezerwuję na kwestowanie z WOŚP. Tak samo będzie tym razem. A dodatkowo zapraszam do udziału w aukcjach – zachęca prezydent.

Oprócz wspomnianego zaproszenia można też wylicytować m.in. komplet płockich kalendarzy oraz pierwszy numer startowy na tegoroczną edycję Półmaratonu Dwóch Mostów. W poprzednim finale WOŚP kolacja z prezydentem w Suhi Kushi sprzedała się” za ponad 10 tys. zł, a za kawę w towarzystwie Andrzeja Nowakowskiego, wypitą na ratuszowej wieży zwycięzca licytacji zapłacił 2,8 tys. złotych.

Najbliższy finał odbędzie się 29 stycznia i będzie już 31. z kolei. Płock gra w Orkiestrze od samego początku. Tym razem na terenie miasta będzie kwestowało 460 wolontariuszy. A co ważne z roku na rok chętnych do kwestowania przybywa. Kwestarzy w Płocku spotkamy już w przeddzień wielkiego finału. W sobotę 28 stycznia Orkiestra zagra w galeriach handlowych – Mosty, Mazovia i Wisła. W planach są m.in. występy uczniów z płockich szkół, kiermasze i animacje.

Siedziba sztabu, tradycyjnie już, mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Tumskiej, ale w dniu finału, głównym centrum dowodzenia będzie Orlen Arena, w której organizatorzy, wspólnie z przyjaciółmi, przygotują wiele atrakcji. Będą m.in. koncerty, stoiska, a o godz. 20.00 Światełko do nieba. Wokół hali rywalizować mają biegacze. Atrakcje przewidziane są także na Starym Rynku oraz – to nowość – na targowisku przy ul. Rembielińskiego.

Hasło najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: „Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zbiórka będzie prowadzona na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, zakażenie którymi może doprowadzić do sepsy.

Więcej informacji o wydarzeniach zaplanowanych na 31. finał WOŚP można znaleźć na stronie Młodzieżowego Domu Kultury oraz na facebookowym profilu płockiego sztabu.

Bezpośrednie linki do licytacji Prezydenta Płocka:

Płockie kalendarze Wspólny mecz w loży VIP
na płockim stadionie
1. numer startowy na Półmaraton Dwóch Mostów 2023 Kolacja w towarzystwie prezydenta w restauracji Sushi Kushi