Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Ostrzeżenie Meteo – burze z gradem, lokalnie możliwe podtopienia

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje wystąpienie burz z gradem na terenie Płocka i powiatu płockiego we wtorek 28 czerwca.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm oraz porywy wiatru 70km/h, miejscami grad od godz. 11:00 do 17:00 dnia 28.06.2022. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 70%.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział‚ Prognoz i Opracowań„ Hydrologicznych w Warszawie wydało także ostrzeżenie hydrologiczne – możliwy gwałtowny wzrost stanów wody.

Ostrzeżenie zostało wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Ważność: od godz. 11:00 dnia 28.06.2022 do godz. 00:00 dnia 29.06.2022
Obszar: zlewnie dopływów Wisły, od ujścia Kamiennej do zb. Włocławek (mazowieckie)

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

K. Kozłowski, źródło: IMGW, MCZK