Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Piętnastka na start

Jeszcze w połowie zeszłego roku przy ul. Sienkiewicza 44 stał stary parterowy budynek. Dziś jest piękna dwupiętrowa kamienica. A w niej piętnaście mieszkań, w których młodzi ludzie będą układać sobie życie. Wszystkie bowiem trafiły do programu „Mieszkania na start”, dzięki temu takich lokali mamy teraz aż trzysta sześć.

– Rewitalizacja staromiejskiej przestrzeni cały czas trwa. Kolejne kamienice w centrum Płocka przechodzą metamorfozę i są zamieszkiwane przez młodych płocczan – cieszył się prezydent miasta Andrzej Nowakowski, przekazując klucze nowym lokatorom w towarzystwie posłanki Elżbiety Gapińskiej i przewodniczącego Rady Miasta Artura Jaroszewskiego. – Niech wam się dobrze mieszka – życzył prezydent.

Mieszkania przy ul. Sienkiewicza 44 mają od 28 do 71 mkw. Są urządzone pod klucz, czyli wyposażone w podstawowe rzeczy jak drzwi wejściowe i wewnętrzne, podłogi, płytki, kuchenkę, armaturę łazienkowa i osprzęt elektryczny (gniazdka i włączniki). Do dyspozycji lokatorów są też piwnice.

Wybudowanie nowej kamienicy kosztowało ponad 4,5 mln zł, a wliczając w to koszty dokumentacji projektowej prawie 4,9 mln zł. Znaczą część tej kwoty udało się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie wyniosło 4,1 mln zł.

Za realizację obiektu było odpowiedzialne Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zajmowało się także innymi budynkami w tej części miasta – przy ul. Sienkiewicza 40, Kaczmarskiego 2 i 4. Teraz buduje kamienicę przy ul. Sienkiewicza 46, a w przyszłym roku zamierza rozpocząć rewitalizację tej pod numerem 48. Będzie w nich odpowiednio 21 i 10 mieszkań.

***
Do końca września można składać wnioski o „Mieszkania na start” na przyszły rok. W 2023 r. oddamy budynek przy ul. Polnej 25, gdzie będzie trzydzieści mieszkań oraz przy ul. Sienkiewicza 46 z dwudziestoma jeden lokalami. Informacje, jakie wymagania trzeba spełnić, aby strać się o lokal dla młodych, można znaleźć na stronie miasta w zakładce Mieszkaniec/Mieszkania