Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Piosenka jest dobra na wszystko

To będzie spotkanie z piosenką najwyższej próby. W sobotę, 12 lutego w Domu Darmstadt usłyszymy piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu duetu Julity Kożuszek i Doroty Wasilewskiej. Bilety w cenie 25 zł (w przedsprzedaży) można kupić w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

Twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory charakteryzuje wpadająca w ucho muzyka i teksty pełne subtelnego humoru. W dzisiejszej rzeczywistości, gdzie króluje chaos, skrótowe porozumiewanie się i bylejakość, spotkanie z twórczością Kabaretu Starszych Panów może być nie tylko chwilą wytchnienia, ale i kulturalną ucztą.

Te wyjątkowe piosenki wzięły na warsztat dwie artystki: Julita Kożuszek oraz Dorota Wasilewska, starając się zachować ich wdzięk.

Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” odbędzie się 12 lutego o godz. 18 w Domu Darmstadt (pl. Stary Rynek 8).

Bilety w cenie 25 zł można kupić w przedsprzedaży w Bileterii POKIS oraz na bilety.pokis.pl. W dniu koncertu będą kosztować 30 zł.

***
Dorota Wasilewska – kompozytorka i wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie (klasa interpretacji piosenki). W 1986 r. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu wraz z Wiesławą Sós zdobyła II nagrodę za utwór „Taka gmina” z Kabaretu Starszych Panów, który został również wyróżniony nagrodą ZAKR. Kierownik muzyczny licznych przedsięwzięć artystycznych, między innymi Piosenki Paolo Conte z tłumaczeniami Jerzego Menela, w wykonaniu Juliana Mere oraz Miłość i więcej nic – w reżyserii i wykonaniu Jana Jakuba Należytego.

Julita Kożuszek – polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka, choreograf, wokalistka. W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje też w dubbingu. Przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza, w którym wcielała się m.in. w postać redaktorki Mazurskiego Radia Regionalnego.

Źródło: POKiS, opr. mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»