Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Plenerowa akademia rysunku

Już w najbliższą środę (6.07) zapraszamy do Płockiej Galerii sztuki na pierwsze z czterech spotkań w ramach lipcowej Plenerowej Akademii Rysunku, podczas których będzie można odkrywać tajniki rysunku i malarstwa pod okiem profesjonalistów.  Pierwszym artystą, dzielącym się swoją wiedzą i pomagającym w twórczych działaniach, będzie chorzowski malarz Piotr Naliwajko. Osobom, które wezmą udział we wszystkich środowych spotkaniach, zostaną wydane okolicznościowe Certyfikaty.

Od 5 do 29 lipca 2022 r. w godz. 11-17, Płocka Galeria Sztuki zaprasza do uczestnictwa w Plenerowej Akademii Rysunku, czyli jednej z wakacyjnych propozycji „Lata z Galerią”. Od wtorku do piątku każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie, zilustrowania za pomocą rysunku swoich myśli, pomysłów, idei i tego, co podpowie mu wyobraźnia. Na dziedzińcu Galerii będą czekać przygotowane sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do rysowania w różnych technikach, m.in. pastele, węgle czy ołówki.

Dodatkowo, w ramach Plenerowej Akademii Rysunku w kolejne środy będzie można doskonalić swój warsztat, rozwijać pasję i talent pod okiem wykwalifikowanych artystów. Środowe warsztaty są nieodpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.

Szczegółowy plan środowych spotkań:

*6.07.2022 (środa), godz. 12:00 – spotkanie, na którym prowadzący artysta Piotr Naliwajko zapozna uczestników z tajnikami tworzenia portretu/autoportretu.

*13.07.2022 (środa), godz. 12:00 – pod okiem artystki Anny Krzemińskiej uczestnicy będą tworzyć martwe natury, poznając zasady kompozycji, perspektywy i posługiwania się walorem/światłocieniem.

*20.07.2022 (środa), godz. 12:00 – pracując z modelem będzie można nauczyć się konstruowania sylwetki: mierzenia proporcji, indywidualizacji postaci, modelunku światłocieniowego. Zajęcia poprowadzi artystka i pedagog Magdalena Sikorska-Tokarska.

*27.07.2022 (środa), godz. 12:00 – tematem spotkania będą elementy architektoniczne. Artystka Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, która poprowadzi zajęcia nauczy posługiwania się perspektywą w tworzeniu kompozycji architektonicznej oraz sposobów przedstawiania detalu architektonicznego.

K. Kozłowski, źródło: PGS