Poprzednia wersja strony Plock.eu

Płoccy siatkarze zapowiadają walkę o II ligę

Siatkarze z Płocka powalczą o awans do drugiej ligi. Po 24 latach przerwy do Płocka wraca trzecia liga piłki siatkowej. Już w piątek zmagania rozpocznie MUKS Volley Płock. Plany są ambitne: awans do drugiej ligi.
Sekcja męska w klubie Volley powstała przed rokiem, zespół walczył w czwartej lidze, ale rozgrywek z powodu koronawirusa nie dokończono. W tym sezonie z występów na trzecioligowym froncie zrezygnował jeden z zespołów ze stolicy, a MUKS Volley zajął jego miejsce.
Wymagania i poziom znacznie wzrosły, więc płocki klub nawiązał współpracę z Metrem Warszawa, jednym z najlepszych w Polsce w siatkówce młodzieżowej.
Nasz klub w tym roku podpisał umowę o współpracy z Metrem Warszawa, wzmocnimy się kilkoma zdolnymi zawodnikami ze stolicy. Mam nadzieję że będziemy zaliczać się do czołówki trzeciej ligi, a może nawet pokusimy się o awans do drugiej – mówi Jerzy Chęciński, trener MUKS Volley Płock.
Już w piątek 9 października zespół z Płocka w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z kolejną „kuźnią” młodych talentów – MKS MDK Warszawa.
W lidze rywalami płocczan będą także: Trójka Kobyłka, Iskra Warszawa, Jaguar Wolanów, Herkules Sulejówek, Olimp Skaryszew, Klondaik Warka, Len Żyrardów i Zawkrze Mława. W drugiej kolejce Volley zagra w Mławie a w trzeciej w Płocku (24 października) zmierzy się z Olimpem.
Plan zakłada szerokie szkolenie młodych adeptów siatkówki z Płocka i okolicy, którzy będą mieli szansę iść w ślady płocczan – m.in. mistrza świata Bartosza Kwolka oraz świetnie spisującego się w PlusLidze Pawła Halaby.
K. Kozłowski, źródło: MUKS Volley Płock
Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»