Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocczanie zdominowali Mistrzostwa Polski w kickboxingu

W Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light-Contac. Płocczanie wywalczyli złoty, srebrny i brązowy medal.

W zawodach wystartowało 245 zawodników z 73 klubów z całej Polski. Płock reprezentowało m.in. dwóch zawodników z klubu LKS „Puncher” –  Rafał Dobies i Piotr Maślanka, będący również trenerem w klubie.

Rafał, ubiegłoroczny podwójny (bo w obu formułach walki: pointfighting i light-contact) srebrny medalista i wicemistrz Polski (wówczas w kat. wag.-79kg), tym razem rywalizował w wyższej kategorii wagowej  -84kg. W formule techniczno-szybkościowej pointfighting zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

W formule walki ciągłej light-contact, po stoczeniu dwóch zwycięskich walk, zameldował się w finale. Ponieważ obaj utytułowani finaliści reprezentowali swoją formą prezentowaną na tym turnieju zbliżony poziom, walka ich została wybrana jako jedna z kilku dających podstawy do dobrego, twardego i wyrównanego widowiska podczas wieczornej uroczystej gali. Tym razem finał wygrał przeciwnik płocczanina, a Rafał Dobies zdobył kolejny srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Utalentowany zawodnik jest od pięciu lat  stypendystą Prezydenta Miasta Płocka.

Dopełnieniem całego startu jest pierwsze miejsce i zdobyty kolejny tytuł Mistrza Polski Piotra Maślanki w kickboxingu pointfighting nagrodzony złotym medalem, tym razem w  niższej kategorii wagowej. Efektowną walkę finałową z nowym nieznanym mu przeciwnikiem zakończył przed czasem w pierwszej rundzie przewaga techniczną 10:0.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock