Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do wakacyjnych odwiedzin

Pierwsze z czterech zajęć w ramach bezpłatnych środowych spotkań Plenerowej Akademii Rysunku za nami. Tajnikami tworzenia portretu podzielił się chorzowski malarz Piotr Naliwajko. Przekonywał, że portret można robić na wiele sposobów. Na dziedzińcu Galerii powstawały rysunki gipsowej rzeźby głowy Dawida. Uczestnicy spotkania zwracali uwagę, jak jest uformowana i pochylona, gdzie przechodzi jej oś symetrii czy jak zaznaczyć punkty, w których musi się zmieścić. Efektem zajęć były bardzo ciekawe prace.

A na uczestników środowych spotkań czekać jeszcze będą:

– 13.07.2022 godz. 12:00 – artystka Anna Krzemińska postara się wytłumaczyć zasady, którymi powinniśmy się kierować przy tworzeniu martwej natury, jakie znaczenie ma odpowiednia kompozycja, perspektywa i sposób posługiwania się światłocieniem.

– 20.07.2022, godz. 12:00 – artystka i pedagog Magdalena Sikorska-Tokarska posłuży się modelem, by pokazać konstruowanie sylwetki. Opowie także, jak zmierzyć odpowiednie proporcje, nadać postaci cech indywidualnych i wymodelować ją światłocieniem.

– 27.07.2022, godz. 12:00 – artystka Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, która nauczy posługiwania się perspektywą w tworzeniu kompozycji architektonicznej oraz sposobów przedstawiania detalu architektonicznego.

Przypominamy też, że przez cały lipiec (od wtorku do piątku) zapraszamy wszystkich w godz. 11:00-17:00 do innych artystycznych działań w ramach „Lata z Galerią”, w tym również bezpłatnej Plenerowej Akademii Rysunku. Na dziedzińcu Galerii czekają sztalugi oraz materiały rysunkowe, m.in. pastele, węgle, ołówki na wszystkich. Każdy, bez względu na wiek, może sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności. Wystarczy tylko wziąć do ręki ołówek lub kredkę i dać się ponieść wyobraźni.

K. Kozłowski, źródło: PGS