Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – 5 stycznia

Informujemy o zaplanowanych na 5 stycznia pracach drogowych:

  • KOŚCIUSZKI – przebudowa drogi
  • ŁUKASIEWICZA – przebudowa drogi na odcinku od bramy nr 2 kombinatu do tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z drogą, prowadzącą na teren Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
  • SPÓŁDZIELCZA – przebudowa drogi
  • CHROSTOWSKIEJ – budowa drogi
  • ŚWITALSKIEJ – budowa drogi
  • ZAWIDZKIEGO – przebudowa drogi

Orszak Trzech Króli – 6 stycznia

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, jako organizacja wiodąca w Komitecie Organizacyjnym XI Orszaku Trzech Króli w Płocku, działając zgodnie z art. 16 ust.1 Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.Ustaw z 2013 r. poz. 1169 ze zmian.), informuje o czasowym wyłączeniu z ruchu w piątek 6 stycznia następujących ulic: Bielska i Aleje Jachowicza (północne pasmo ruchu). Dystans do przebycia wynosi ok. 2000 m, a przewidywany czas na przemarsz 40-50 minut (od ok. godz. 11.20 do 12.20). O wydarzeniu poinformowano stosowne służby (np. Policję czy Straż Miejską).

Ostrzeżenie METEO – silny wiatr

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem na terenie płocka i powiatu płockiego. Zjawisko jest prognozowane od północy 4/5 stycznia do godz. 20:00 w czwartek 5 stycznia. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Prosimy o zachowanie ostrożności.

________________________________________________________________________________________

ul. Bielska – zmiana organizacji ruchu

Informujemy o zmianie organizacji ruchu na ul. Bielskiej na wysokości Starostwa Powiatowego (ul. Bielska 59) w zakresie wjazdu do centrum handlowego i wydzieleniu lewoskrętu do drogi obsługującej dojazd do centrum handlowego. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

_________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Kościuszki

W poniedziałek 22 sierpnia rozpoczęła się przebudowa ul. Kościuszki. W pierwszym etapie prace są prowadzone na odcinku od ul Misjonarskiej do ul. Tumskiej. Więcej o inwestycji i organizacji ruchu – czytaj tu

________________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Spółdzielczej
Trwa przebudowa ul. Spółdzielczej. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu (od 21 kwietnia). Roboty potrwają do początku 2023 r. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace są kompleksowe i polegają na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstaje na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Budowana jest również przepompownia wód deszczowych, przebudowywana jest sieć wodociągowa i energetyczna. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowana zostanie droga rowerowa.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu.

Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski