Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – poniedziałek 10 października

Informujemy o zaplanowanych na poniedziałek 10 października pracach drogowych:

 • REMBIELIŃSKIEGO – naprawa ubytków w jezdni
 • NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH – naprawa ubytków w jezdni
 • GÓRY naprawa chodnika
 • ALEJA SPACEROWA – przebudowa ciągu pieszego
 • KOŚCIUSZKI – przebudowa drogi
 • ŁUKASIEWICZA – przebudowa drogi na odcinku od ronda Nafciarzy do ul. Zglenickiego
 • BARTOSZEWSKIEGO – czasowa organizacja ruchu, ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania w związku z budową hali magazynowej
 • PIŁSUDSKIEGO – remont nawierzchni

_______________________________________________________________________________

al. Piłsudskiego – remont nawierzchni

We wtorek 13 września rozpoczął się remont nawierzchni na fragmencie al. J. Piłsudskiego w Płocku (DK60). Miejski Zarząd Dróg zaplanował prace do końca grudnia 2022 r. Aleja podczas robót nie będzie zamknięta dla ruchu – czytaj więcej

________________________________________________________________________________

ul. Bielska – zmiana organizacji ruchu

Informujemy o zmianie organizacji ruchu na ul. Bielskiej na wysokości Starostwa Powiatowego (ul. Bielska 59) w zakresie wjazdu do centrum handlowego i wydzieleniu lewoskrętu do drogi obsługującej dojazd do centrum handlowego. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

________________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Kościuszki

W poniedziałek 22 sierpnia rozpoczęła się przebudowa ul. Kościuszki. W pierwszym etapie prace są prowadzone na odcinku od ul Misjonarskiej do ul. Tumskiej. Więcej o inwestycji i organizacji ruchu – czytaj tu

________________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Łukasiewicza

W związku z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa ul. Łukasiewicza na odcinkach: od ul. Nowowiejskiego do ul. Tysiąclecia oraz od ul. Długiej do ul. Zglenickiego” informujemy o zmianach w organizacji ruchu od 8 lipca.

Podczas realizacji zadania inwestycyjnego będzie dochodzić do czasowego zamykania ulic na przebudowywanych odcinkach ul. Łukasiewicza. Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu został wprowadzony w piątek 8 lipca. W efekcie w ramach pierwszego etapu prac zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Łukasiewicza od ronda Nafciarzy do bramy nr 2 PKN Orlen oraz została zwężona jezdnia na odcinku od bramy nr 2 do bramy nr 10.

Informujemy, że w poniedziałek 10 października planowane jest przywrócenie dla ruchu zamkniętego odcinka ul. Długiej na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Łukasiewicza na odcinku od ronda Nafciarzy do bramy II Orlenu na czas przebudowy od piątku 8 lipca 2022 r. od pierwszych kursów porannych do odwołania

 • autobusy linii 31, 32, 33, 35, A, B i 62 między przystankami Park Technologiczny a Orlen, brama II w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicą Długą i drogą wewnętrzną PPPT (przy gipsowni)
 • w kierunku Orlenu autobusy linii 31, 32, 33, 35 oraz A i B odjeżdżać będą ok. 5 min. wcześniej niż dotychczas (począwszy od piątku 8 lipca)
 • autobusy dojeżdżać będą do wszystkich przystanków na dotychczasowych trasach (w tym do przystanków przy bramach I, II, X, XI itd.)
 • z Orlenu w kierunku centrum / Skarpy / Banacha / Podolszyc autobusy ww. linii odjeżdżać będą bez zmian według dotychczas obowiązującego rozkładu jazdy
________________________________________________________________________________________
Przebudowa ul. Spółdzielczej
Trwa przebudowa ul. Spółdzielczej. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu (od 21 kwietnia). Roboty potrwają do początku 2023 r. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace są kompleksowe i polegają na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstaje na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Budowana jest również przepompownia wód deszczowych, przebudowywana jest sieć wodociągowa i energetyczna. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowana zostanie droga rowerowa.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu.

Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski