Rezerwacja wizyty

Płockie powitanie wiosny – 23 marca

Liczymy, że zima już się kończy. Przyroda daje pierwsze znaki budzenia się do życia. Długoterminowe prognozy pogody napawają optymizmem, że będzie cieplej. Płock jest na to gotowy. Dlatego prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Płocką Radą Seniorów zapraszają wszystkich seniorów do wspólnego powitania wiosny. Już 23 marca.

– Zależy nam na tym, by zimowy, letargiczny czas zakończyć i oficjalnie zainaugurować wiosenno-letnie inicjatywy senioralne. Chcemy zachęcić emerytów i rencistów, zarówno tych aktywnych, jak i tych pozostających do tej pory w domach, do korzystania z oferty płockich organizacji senioralnych, klubów osiedlowych, czy Centrum Aktywności Seniora – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.

Taki jest właśnie cel przygotowywanego wydarzenia – Płockiego Powitania Wiosny. Zapraszamy 23 marca do wspólnej zabawy. – Rada Seniorów wyznaczyła sobie w tym roku bardzo ambitne wyzwanie: uaktywnić tych mieszkańców, którzy dotychczas nie mieli okazji bądź możliwości udziału w inicjatywach senioralnych albo nie wiedzieli o ofercie organizacji trzeciego wieku – wyjaśnia Andrzej Markowski z Płockiej Rady Seniorów.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się 23 marca o godz. 16.00 przed ratuszem. Następnie wiosenny roztańczony i rozśpiewany korowód, w towarzystwie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, przemaszeruje na bulwary wiślane. Tam, zgodnie z tradycją, utopi marzannę, a „Dzieci Płocka” wykonają słowno-muzyczną inscenizację „Gaiczek zielony”. Z kolei seniorzy zatańczą tańce ludowe.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka. Dla niezrzeszonych seniorów będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów, być może do zainteresowania się ofertą zajęć, warsztatów, spotkań czy wykładów, które realizują płockie organizacje senioralne. Dla najmłodszych płocczan będzie to niebywała możliwość poznania staropolskich obyczajów wiosennych.

kk, mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»