Rezerwacja wizyty

Płockie szkoły muzyczne otwarte dla przedszkolaków

Dni otwarte w płockich szkołach muzycznych trwają już od początku lutego. Przygotowano moc atrakcji dla dzieci – głównie najstarszych grup przedszkolnych.

W każdą sobotę od 10 lutego do 9 marca o godz. 10. zapraszamy dzieciaki do wzięcia udziału w zajęciach umuzykalniających, prowadzonych przez nauczycielki rytmiki oraz pokazach instrumentów, podczas których dzieci mogą przymierzyć instrument, mogą spróbować na nim zagrać, przyjrzeć mu się z bliska, zaś rodzice zasięgnąć informacji odnośnie nauki w naszych szkołach muzycznych czy dowiedzieć się więcej na temat przygotowania dziecka do badania przydatności do kształcenia w szkole muzycznej. W świat instrumentów podczas tych pokazów wprowadzają swoich młodszych kolegów aktualni uczniowie, przygotowywani przez swoich nauczycieli.

Poza sobotnimi spotkaniami trwają też tzw. „Spacery po muzyku”(ustalane już bezpośrednio przez przedszkola z naszą koordynatorką), podczas których przedszkolaki biorą udział w lekcjach razem ze swoimi starszymi kolegami, w zajęciach na świetlicy i poznają szkołę muzyczną „od podszewki”.

W tym roku proponujemy też dwa konkursy skierowane do dzieci urodzonych w 2017 roku. Pierwszy to indywidualny Konkurs Piosenki Przedszkolaka (zapisy zostały już zakończone, konkurs zaś odbędzie się 15 marca w sali koncertowej przy ul. Kolegialnej 23) , i drugi – Konkurs Plastyczny „Instrument Oczami Przedszkolaka” (zgłoszenia do 5 marca – pełne informacje i regulamin na stronie internetowej muzycznaplock.pl).

W ramach Konkursu Piosenki nawiązaliśmy współpracę z p. Pauliną Chmurską – nauczycielką rytmiki, kompozytorką piosenek i muzyki do spektakli dziecięcych, autorką licznych książek dla najmłodszych, a także edukatorką i popularyzatorką umuzykalnienia wśród rodziców i nauczycieli. Pani Paulina zasiądzie w jury Konkursu. To pierwsza jego edycja, ale mamy nadzieję, że zapisze się na stałe w kalendarzu wydarzeń dla najmłodszych.

Ukoronowaniem naszych działań kierowanych do przedszkolaków z Płocka i okolic będzie bajka o instrumentach muzycznych, w której tym razem panować będzie wiosna i królowa Akolada. Aktorami w naszym spektaklu będą, jak zwykle dzieci i nauczyciele naszych szkół, z dyrektorem Michałem Zawadzkim na czele. Zapowiada się sporo dobrej zabawy. W tym roku proponujemy dwa terminy spektaklu dla przedszkoli – 18, 19 kwietnia 2024 o godz. 10 oraz jeden otwarty dla wszystkich zainteresowanych (dzieciaki mogą wyciągnąć na niego rodziców i dziadków!) – 18 kwietnia 2024 o godz. 17. Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny. Przedszkola poinformujemy w stosownym czasie – za pośrednictwem poczty elektronicznej – o otwarciu naboru zgłoszeń przedszkoli do udziału w Bajce. Tym razem postanowiliśmy dać szansę także przedszkolom prywatnym i tym z mniejszych miejscowości wokół Płocka, dlatego informację przekażemy równocześnie do wszystkich zainteresowanych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia proponowane w ramach dni otwartych jest wolny. Nauka w szkołach: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Płocku – OSM (dzienna, łącząca przedmioty ogólnokształcące i muzyczne oraz grę na instrumencie) i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku – PSM (popołudniowa, tylko przedmioty muzyczne i nauka gry na instrumencie) – jest bezpłatna.

Jeśli chcielibyście Państwo uzyskać więcej informacji na temat samej rekrutacji do szkół muzycznych zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych muzycznaplock.pl, gov.pl/psmplock

op. EJ, źródło: PSM

 

Poprzednia aktualność
«