Rezerwacja wizyty

Poszukiwany patron panter śnieżnych!

Zostańcie patronem dwóch słodkich, kocich maluchów – dopiero co urodzonych panter śnieżnych – i weźcie udział w specjalnym konkursie ofert – proponuje ogród zoologiczny.

Konkurs ofert polega na swoistej licytacji. Zoo chce zebrać propozycje wsparcia finansowego i utrzymywania pantery (bądź obydwu panter) przez najbliższy rok. Takim patronem-sponsorem może zostać zarówno osoba prywatna, jak i organizacja lub firma prywatna.

Jak wziąć udział w tym konkursie?
Wystarczy mailem przysłać na adres konkurs@zoo.plock.pl swoje dane (imię i nazwisko, nazwę organizacji lub firmy) i proponowaną kwotę brutto na roczną opiekę nad jedną panterą. Oczywiście można zaproponować zaopiekowanie się obydwoma kociakami. Można wtedy przysłać dwa mail’e, można też taką podwójną ofertę złożyć w jednym mail’u, ale trzeba to wyraźnie w treści wiadomości zaznaczyć. Należy również zostawić kontakt do siebie.

Propozycje można zgłaszać do 30 czerwca br. Kryterium wyboru jest jedno: zadeklarowana na utrzymanie pantery kwota.

W zamian patron otrzyma – oprócz tytułu Honorowego Opiekuna Pantery Śnieżnej – możliwość nadania imienia zwierzakowi (obydwa koty są płci męskiej) oraz tablicę informacyjną (z imieniem i nazwiskiem, bądź nazwą firmy), która stanie przy wybiegu panter na 12 miesięcy. A także kartę wstępu dla czterech osób, upoważniającą do odwiedzin podopiecznego do końca 2021 roku.

W ogrodzie zoologicznym zachęcają do udziału w konkursie, przypominając że jest to świetna okazja do promocji i prezentacji firmowej oferty w tak chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów miejscu (rocznie przez płocki ogród przewija się ok. 200 tys. osób).

Co ważne, przekazane od patrona środki, zoo przeznaczy na zakup zabawek oraz elementów, które wzbogacą wybiegi panter śnieżnych oraz tygrysów syberyjskich. – Przez pierwsze miesiące życia młode kociaki są niezwykle aktywne – tłumaczy Magdalena Kowalkowska z płockiego ogrodu zoologicznego. – Chcą się bawić i rozrabiać na różne sposoby. Wsparcie od patrona lub patronów pozwoli nam na zakup specjalnych zabawek, na których zwierzęta będą mogły spożytkować swoją kocią energię. Zarówno młode pantery, jak i sąsiadujące z nimi młode tygrysy są teraz naszym oczkiem w głowie i chcemy je maksymalnie rozpieścić – dodaje Magdalena Kowalkowska.