Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Przebudowa ul. Bliskiej

– Zakończyliśmy budowę kolejnej ulicy osiedlowej, tym razem jest to ul. Bliska na Podolszycach Północ – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Bliska leży nieco na uboczu Podolszyc Północ w otoczeniu niedużych domków jednorodzinnych. Przed laty widać było te zabudowania z daleka, ale wraz z rozbudową i poszerzeniem ul. Wyszogrodzkiej, Bliską zasłoniły ekrany dźwiękochłonne.

Prace zaczęły się tu na jesieni ubiegłego roku. Pod Bliską powstała kanalizacja sanitarna. Jeden jej fragment pracuje w systemie grawitacyjnym, inny – to kolektory grawitacyjno-tłoczne połączone z przepompownią ścieków.

Nowa ulica Bliska

Nawierzchnia o długości blisko 500 metrów została wykonana z kostki betonowej. Ponieważ nie jest to szeroka droga będzie funkcjonować jako ciąg pieszo-jezdny, poszerzony w jednym miejscu z 3 do 5 metrów. Dzięki temu samochody będą mogły się minąć.

Wykonawca – Global Systems z Gostynina – zainstalował też dwie nowe latarnie oraz wymienił oprawy oświetleniowe na istniejących słupach. Przed kilkoma tygodniami zaczęły się odbiory.

Koszt przebudowy całej ul. Bliskiej – blisko 1,2 mln zł.

Poprzednia aktualność
«