Rezerwacja wizyty

Przed nami najbardziej hip-hopowy weekend w roku

Lech Polish Hip-Hop Festival oraz Lech Polish Hip-Hop Music Awards nadchodzą. Dwa najważniejsze hip-hopowe wydarzenia w kraju odwiedzą zarówno największe gwiazdy, jak i dobrze rokujący raperzy. A także rekordowa liczba uczestników.

Znamy już listę artystów oraz line-up Lech Polish Hip-Hop Festival. Na kilka dni przed imprezą organizatorzy mają dla fanów jeszcze kilka informacji.

Największe gwiazdy hip-hopu w Płocku

W ciągu trzech festiwalowych dni – od 11 do 13 sierpnia – na kilku scenach rozstawionych na płockiej plaży wystąpi ponad 100 artystów. Wśród nich m.in. Quebonafide, Kizo, White 2115, Sokół, O.S.T.R., Peja, Donguralesko, Pezet, Bedoes, Białas, Tede, Borixon i Szpaku. Do tego młode talenty, bo płocki festiwal od zawsze słynął z ich promocji. W stolicy Mazowsza zagra mnóstwo młodych raperów, przed którymi droga do wielkiej kariery stoi otworem. Przed publicznością zaprezentują się m.in. Qry, Chivas, Szczyl, Asthma, Oliver Olson czy Catchup.

Dodatkowo festiwalowicze mogą liczyć na nietypowe występy, których nie znajdą nigdzie indziej. Swój showcase zaprezentuje wytwórnia QueQuality. Ciekawie zapowiada się koncert „Art Brut” duetu PRO8L3M, pierwszy taki w historii, podczas którego na scenie wystąpią także wyjątkowi goście: Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz oraz zespół Wanda i Banda. Interesującą propozycją może być również Projekt Młyn poprowadzony przez VNM-a. To jeszcze nie wszystko! Dla uczestników została przygotowana specjalna niespodzianka.

Pełna lista artystów wraz z godzinowa rozpiska:

Każda edycja festiwalu przynosi wiele nowości. W tym roku organizatorzy zdecydowali się powiększyć teren i postawić na atrakcyjną infrastrukturę, w tym mocno rozbudowane pola namiotowe, mogące pomieścić znacznie więcej uczestników niż dotychczas. Uzupełnieniem całości będą strefy merchu, foodtrucków oraz partnerów festiwalu, w których każdy znajdzie coś dla siebie. By ułatwić poruszanie się została przygotowana interaktywna i rozbudowana mapa, którą znajdziecie tutaj.

Imprezę poprowadzą Filip Rudanacja znany z Eska TV i Radio Eska, raperzy Proceente i Flint, a także aktywista hip-hopowy i YouTuber Yurkosky. Wszystkich uczestników rozgrzeją także DJ-e, którzy będą obecni na scenach i będą rozpoczynali oraz kończyli festiwalowe dni… i noce.

Freestyle’owe wyżyny

To właśnie w Płocku 20 lat temu odbyła się najsłynniejsza bitwa freestyle’owa w historii polskiego rapu. Legendarna potyczka między Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu do tej pory budzi emocje. Warto pamiętać, że część uczestników tamtych pamiętnych wydarzeń wystąpi na żywo podczas tegorocznego Lech Polish Hip-Hop Festival.

Spadkobiercą słynnej potyczki są bitwy, które odbywają się podczas płockiego festiwalu. W tym roku będzie to Betclic Rap Royale gromadzące topowych zawodników, dla których przeznaczona będzie rekordowa pula nagród – aż 33 tys. zł. Co istotne, bitwę wyróżnia możliwość obstawiania wyników walk za sprawą zakładów bukmacherskich Betclic, co jest absolutną nowością na polskim rynku.

Podczas Betclic Rap Royale wystąpi 16 zawodników, których oceniać będą Wini, Te-Tris oraz Yurkosky. Całość poprowadzi Mateusz Kaniowski, a o muzyczny klimat pojedynków zadba DJ Soina.

Prestiżowe nagrody również w Płocku

Dopełnieniem trzydniowego święta hip-hopu będzie odbywająca się dzień po festiwalu, w niedzielę 14 sierpnia, gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Poprowadzą ją Gabi Drzewiecka oraz Te-Tris.

Specjalnie dla wydarzenia powstała największa scena w historii Orlen Areny. Nagrody zostaną wręczone w 18 kategoriach, a całość uświetnią wyjątkowe występy. Na miejscu zagrają: ukraiński zespół Kalush Orchestra – tegoroczny zwycięzca Eurowizji, Peja, Margaret, Szczyl, Jetlagz, Włodi, VaeVistic, Bonson i zespół Cukier.

Kto zostanie zwycięzcą? Tego jeszcze nie wiemy. Wiele zależało od publiczności, która mogła przez kilka tygodni wskazywać swoich faworytów i przez ten czas oddano ponad 650 000 głosów, co tylko pokazuje, jak istotnym wydarzeniem dla polskiego słuchacza jest Lech Polish Hip-Hop Music Awards.

Karnety i bilety jednodniowe można jeszcze kupić. Należy zajrzeć w to miejsce. Liczba karnetów 2-dniowych oraz 3-dniowych jest ograniczona. Po wyczerpaniu tej puli dostępne będą tylko bilety 1-dniowe uprawniające do uczestnictwa w konkretnym dniu festiwalu.

opr. mk na podstawie PLHHF