Rezerwacja wizyty

Nowy Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej

– Za nieco ponad osiem miesięcy niezamieszkały dom jednorodzinny przy ul. Warszawskiej zamienimy na Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej. A pomieszczenia po Ośrodku na Podolszycach zagospodarujemy na żłobek – zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Dom jednorodzinny przy ul. Warszawskiej kupiliśmy kilka lat temu od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Jego kupnem interesowała się prywatna firma, ale nieruchomość znajduje się w tej części miasta, którą obejmuje Specjalna Strefa Rewitalizacji, a w niej Urzędowi Miasta przysługuje prawo pierwokupu. I przed trzema laty ratusz z tego przywileju skorzystał.

Budynek przy ul. Warszawskiej 5 był wykorzystywany w różny sposób, teraz zapadła decyzja o umieszczeniu w nim Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Wybraliśmy już firmę, która zajmie się adaptacją tego miejsca pod wymagania placówki opiekuńczej i rozbudową m.in. klatki schodowej z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami.

Zagospodarujemy również teren zielony wokół domu. Rozbierzemy fragment budynku gospodarczego i wymienimy frontowe ogrodzenie, zbudujemy wewnętrzną drogę, ścieżki, parking (z geokraty), zrobimy plac zabaw, zamontujemy drewnianą wiatę rekreacyjną i na koniec uporządkujemy zieleń. Koszt tej adaptacji wyniesie 3 mln zł. Czas realizacji tej inwestycji – osiem miesięcy od momentu podpisania umowy.

Po zakończeniu przebudowy domu przy ul. Warszawskiej 5 przeprowadzimy do niego Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej z pierwszego pietra budynku przy ul. Kleeberga, w którym na parterze mieści się żłobek. A opuszczone pomieszczenia zaadaptujemy na potrzeby tej ostatniej placówki właśnie. Dzięki temu żłobek znacznie się powiększy. Dziś uczęszcza do niego 91 maluchów, po rozbudowie przybędzie ich 68.

Na nowo zaaranżujemy zieleń wokół budynku

hw

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»