Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Przy Padlewskiego powstaną szkolne boiska

– Konsekwentnie od lat inwestujemy w bazę oświatową placówek edukacyjnych – podkreślał w piątek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaraz po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy szkolnych boisk przy ul. Padlewskiego.

– Jest to bardzo ważny projekt dla Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości, ponieważ przy placówce tej boisk w ogóle nie ma – dodał prezydent Płocka.

Projekt „Zagospodarowanie terenu przy ZSUiP” polega na budowie wielofunkcyjnych boisk oraz infrastruktury do uprawiania lekkiej atletyki. Udało się zdobyć dla niego dofinansowanie z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” w wysokości ponad 1,35 mln zł. Umowę na te środki prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz skarbnik miejski Wojciech Ostrowski podpisali z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Kolegialnej.

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy boisk przy ZSUiP

Adam Struzik przyznał, że na programy wsparcia – dla samorządów, organizacji pozarządowych – ze strony Mazowsza jest 250 mln zł. A wicemarszałek Wiesław Raboszuk uzupełnił, że na sam Instrument wsparcia zadań ważnych w tym roku w mazowieckim budżecie jest 151 mln zł.

W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego podpisane zostały w piątek cztery umowy, z czterema różnymi samorządami. Pierwsza z nich dotyczyła wsparcia budowy kompleksu sportowego przy ZSUiP.

Jego „Sercem” będzie duże boisko do gry w piłkę ręczną, a także do siatkówki i tenisa. Będzie miało poliuretanową nawierzchnię o powierzchni ponad tysiąca mkw.

Obok znajdzie się drugie, mniejsze boisko do siatkówki oraz koszykówki, również ze sztuczną powierzchnią. Powierzchnia tego obiektu sięgnie blisko 700 mkw. Obydwa obiekty będą miały kompletny osprzęt sportowy.

Boiska będą stykać się i tworzyć całość, którą otoczy wysoka na sześć metrów siatka (tzw. piłkochwyt) oraz czterotorowa bieżnia okólna. W „pierścieniu” tym znajdzie się jeszcze miejsce na rzutnię do pchnięcia kulą mniejszą, z tzw. sektorem rzutów. Rzutnia również będzie wyłożona nawierzchnią poliuretanową.

Natomiast na przedłużeniu jednego z torów bieżni projekt przewiduje skocznię do skoku w dal.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to kompleksem sportowym przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości będziemy cieszyć się jeszcze w tym roku – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»