Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Rafał Dobies złotym medalistą European Universities Gammes w kickboxingu

Rafał Dobies z płockiego klubu LKS „Puncher”  wywalczył złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w kickboxingu. Student Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego reprezentował swoją uczelnię, rywalizował w najtwardszej i posiadającej najszerszy zakres technik i stref trafień formule walki K-1 Rules, w kategorii wagowej -81kg.

W roku 2019 w Zagrzebiu (Chorwacja) odbyła się pierwsza edycja European Universities Gammes w kickboxingu. Polacy wówczas zdobyli 10 medali: trzy srebrne i 7 brązowych. W tym roku organizację tego renomowanego turnieju powierzono Polsce. Areną Europejskich Igrzysk Akademickich w kickboxingu była hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Rywalizacja odbywała się w czterech formułach dyscypliny kickboxing, w pełno kontaktowych ringowych: full-contact i K-1 Rules i w lekko kontaktowych planszowych: kick-light i pointfighting. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział blisko 5000 zawodników i zawodniczek w wszystkich dyscyplinach, w tym 20 osobowa reprezentacja polski w kickboxingu.

W grupie tej znalazł się również jeden płocczanin – Rafał Dobies wychowanek trenera Piotra Maślanka z klubu LKS „Puncher” Płock. Rafał jako student Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego reprezentował swoją uczelnię. Rywalizował on w najtwardszej i posiadającej najszerszy zakres technik i stref trafień formule walki K-1 Rules, w kategorii wagowej -81kg.

Reprezentanci polskich uczelni wygrali klasyfikację generalną Igrzysk European Universities Gammes 2022. Z 80 wywalczonych medali, 22 zdobyli kickboxerzy. Polskie uczelnie w klasyfikacji generalnej w dyscyplinie kickboxing zdobyły łącznie: I miejsce w klasyfikacji punktowej (32pkt.), II miejsce w klasyfikacji medalowej. Dorobek medalowy Polaków w kickboxingu to 5 medali złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych. Żadna inna reprezentacja nie wywalczyła aż tylu krążków. Węgrzy wywalczyli ich 15(6-3-6), Ukraińcy 15(4-5-3). AWF Warszawa drużynowo został najlepszą uczelnią w Europie w kickboxingu w formule K-1 Rules.

Jednym ze zwycięzców w polskiej ekipie został płocczanin Rafał Dobies. Zdobył on jedyny złoty medal dla Polski w formule K-1 Rules. Oglądającym widowiskową walkę finałową Rafała ręce same składały się do oklasków. Podczas niesamowitego dopingu w czasie jego walki finałowej płocczanin zafundował przeciwnikowi trzy liczenia doprowadzając go do trzykrotnego knockdownu. Tym samym przed upływem regulaminowego czasu po trzech liczeniach przewagą techniczną (TKO 3) w doskonałym stylu zakończył rywalizację w swojej kategorii wagowej. Rafał został złotym medalistą Europejskich Igrzysk Akademickich w kickboxingu i został pierwszym płocczaninem który dokonał tego w EUG w tej dyscyplinie sportu.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock