Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Rekordowy Półmaraton Dwóch Mostów

Ponad sześciuset biegaczy i biegaczek w niedzielny poranek, 11 września stanęło na starcie 11. Półmaratonu Dwóch Mostów. Niesieni dopingiem publiczności pokonywali niełatwą trasę prowadzącą przez dwa płockie mosty. Pochmurna pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych czasów.

1 godzinę, 4 minuty i 46 sekund potrzebował Cosmas Mutuku Cyeva na pokonanie 21 km po ulicach miasta. Zwycięzca jedenastej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów ustanowił rekord trasy. Pierwszy z płocczan Przemysław Giżyński był szósty z czasem 1:15:35. Pierwsza z pań Maryna Nemchenko zameldowała się na mecie na dziesiątym miejscu. Najszybszą wśród płocczanek była Agnieszka Budek.

Bieg był rozgrywany na dwóch dystansach: półmaratońskim, ok. 21 km i krótszym, nieco ponad 10 km. W biegu towarzyszącym wygrał Krzysztof Piasecki. Osiem sekund za nim wbiegł na metę płocczanin Przemysław Obara. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Prusakiewicz. Najlepszą mieszkanką Płocka okazała się Marta Motylewska.

– Serdecznie gratuluję zwycięzcom obu biegów i poszczególnych klasyfikacji. Wyrazy uznania dla wszystkich zawodników, którzy zmierzyli się z naszym biegiem – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wręczając nagrody na Starym Rynku – Bardzo dziękuję sponsorom za wsparcie naszej imprezy, organizatorom za świetną robotę i wolontariuszom za nieocenioną pomoc. Do zobaczenia za rok – dodawał.

Organizatorzy 11. Półmaratonu Dwóch Mostów:

Urząd Miasta Płocka
Miejskie Ośrodek Sportu i rekreacji Sp. z o.o.
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Partnerzy:

Samorząd województwa mazowieckiego
Polski Czerwony Krzyż
Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska

Sponsorzy:

PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
Orlen Asfalt Sp. z o.o.
Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.
Mirbud S.A.
Audi City Płock
Galeria Mazovia
Petrotel Grupa Netia
PharmoVit
Kompania Piwowarska
Recon
Szosmar

Sponsor Techniczny:

New Balance Poland Sp. z o.o.

Patroni medialni:

Maratony Polskie PL
Trening Biegacza PL
Magazyn Bieganie.pl

Wyniki obu biegów można podejrzeć pod tym linkiem: https://bit.ly/3RAGQzf

mk