Rezerwacja wizyty Połącz z Tłumaczem

Rozpoczynamy konsultacje społeczne zmiany Płockiej Uchwały Krajobrazowej

Po niespełna pięciu latach funkcjonowania w Płocku tzw. uchwały krajobrazowej przyszedł czas na jej zmianę. Będzie to już druga zmiana tego aktu – pierwsza miała miejsce w roku 2022. Na bazie dotychczasowych doświadczeń, zgodnie z decyzją podjętą przez radnych w czerwcu zeszłego roku, przygotowany został projekt uchwały, który został uzgodniony i zaopiniowany przez organy zewnętrzne, w tym m.in. wojewódzkiego konserwatora zabytków. Teraz rozpoczynamy konsultacje społeczne tego dokumentu, które potrwają do 5 czerwca br.

W ramach konsultacji, 27 maja 2025 roku o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie otwarte, na które serdecznie zapraszamy do sali 206 przy Starym Rynku 1. Dodatkowo w majowe wtorki – 6, 13 i 20 w godzinach 16.00 – 17.00 przy ul. Synagogalnej 4 odbędą się dyżury pracowników Referatu Rewitalizacji i Estetyzacji Miasta, podczas których będzie możliwość indywidualnego omówienia rozwiązań wprowadzanych do uchwały krajobrazowej.

Uwagi do projektu uchwały można zgłaszać na piśmie za pośrednictwem poczty, ePUAP lub w Biurze Obsługi Klienta, a także wysyłając na adres estetyka@plock.eu. Z projektem uchwały oraz wszystkimi szczegółami dotyczącymi prowadzonych konsultacji społecznych można zapoznać się na stronie https://nowy.plock.eu/ w zakładce ROZWÓJ MIASTA / uchwała krajobrazowa / zmiana uchwały krajobrazowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://nowybip.plock.eu/ w zakładce komunikaty, ogłoszenia i obwieszczenia / Obwieszczenia Wydziału Strategii, Architektury i Urbanistyki.

Z konsultacji społecznych zostanie sporządzony raport podsumowujący ich przebieg, który razem z projektem uchwały zawierającym zmiany wynikające z przeprowadzonych konsultacji społecznych zostanie przedstawiony Radzie Miasta Płocka.

Przypomnijmy, że Płocka Uchwała Krajobrazowa to potoczna nazwa uchwały, które określa zasady i warunki sytuowania na terenie naszego miasta tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń oraz obiektów małej architektury. Służy zapanowaniu nad chaosem w przestrzeni publicznej oraz niekontrolowaną ekspansją reklamy zewnętrznej w krajobrazie miejskim. Wskazuje katalog nośników reklamowych (tablic i urządzeń reklamowych), w tym tych stanowiących szyldy informujące o prowadzonej działalności gospodarczej, które można sytuować w mieście. Określa zasady ich lokalizacji, gabaryty i materiały budowlane, z jakich mogą być wykonane.

op. K. Kozłowski

Następna aktualność
»