Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Dobre efekty współpracy

– Warto brać przykład z CNH Industrial Polska. Firmy, która zdecydowała się partycypować w budowie publicznej drogi w rejonie ul. Otolińskiej i wydać na nią poważną kwotę – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Chodzi o tzw. sięgacz prowadzący z ul. Otolińskiej do terenu CNH Industrial Polska i bramy na zapleczu tej fabryki. Do niedawna kierowcy, którzy z niej korzystali (związani nie tylko z CNH Industrial, ale również z innymi firmami, które tu funkcjonują) jeździli po starej, nierównej drodze. Na jednym fragmencie nawierzchnia była zrobiona z popękanego destruktu asfaltowego, a na innym – z betonowych płyt drogowych. Droga nie miała właściwego odwodnienia (kanalizacja deszczowa podłączona była do wybranych nieruchomości), brakowało tu chodników, a także oświetlenia.

– Wszystko udało się w tym miejscu zmodernizować – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. W ostatnich dniach grudnia, po niespełna czterech miesiącach prac, zakończyła się gruntowna przebudowa tej drogi. Poprawiliśmy kanalizację, ułożyliśmy asfaltową nawierzchnię oraz chodniki, zainstalowaliśmy oświetlenie.

Sięgacz, który łączy m.in. CNH Industrial Polska z ul. Otolińską

– Budowa tej drogi jest bardzo dobrym przykładem na to, że prywatny biznes może współpracować z miastem. Zrealizowaliśmy tę inwestycję za prawie 1,3 mln zł. CNH Industrial Polska dofinansował przedsięwzięcie kwotą 900 tys. zł – komentuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»