Rezerwacja wizyty

SenYours oraz WePłock – aplikacje z płockiego hackathonu w Play Store

Młodzi programiści z Płocka mają na swoim koncie pierwszy sukces! Na platformę Gogle Play Store trafiły właśnie dwie aplikacje: SenYours oraz WePłock, których wstępny zarys stworzony został podczas 3 edycji City Coders Hackathon Płock.

SenYours to aplikacja stworzona przez zwyciężczynie płockiego hackathonu- zespół DevGirls. Weronika i Paulina, wspierane przez Płocki Park Przemysłowo Technologiczny, stworzyły aplikację dedykowaną seniorom. Jej głównym założeniem jest ułatwienie seniorom codziennego życia, tworzenie i rozbudowywanie społeczności, usprawnienie poruszania się po mieście, szerzenie świadomości o dostępnych środkach kultury. Aplikacja jest bardzo intuicyjna oraz wizualnie dostosowana do odbiorców, poprzez dużą, czytelną czcionkę i kontrastowe kolory.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.senyours&gl=PL

 

WePłock to projekt trzech absolwentów Małachowianki- Daniela, Miłosza i Maćka mający na celu integrację wśród mieszkańców płockich osiedli. Aplikacja pozawala na wzajemną komunikację mieszkańców w obrębie danego osiedla ze sobą, jak również z Radą Osiedla. Dzięki aplikacji każdy użytkownik może zgłosić pomysł na usprawnienie życia lokalnej społeczności oraz zapoznać się z aktualnościami dotyczącymi swojego osiedla. Funkcjonalności projektu konsultowane były z Radami płockich osiedli oraz z pracownikami Wydziału Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych płockiego ratusza.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weplock.dart_demo&gl=PL

 

Oba zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem i determinacją łącząc prace nad aplikacjami z przygotowaniem do matury i innymi obowiązkami. Wszystko to w wyjątkowo trudnych warunkach potęgowanych przez panującą pandemię. Dzięki ciężkiej pracy pod okiem mentorów oraz technicznemu wsparciu ekipy z Koduj w Płocku zrealizowali swoje projekty, zdobyli niezwykle cenną wiedzę oraz doświadczenie, które z pewnością będzie procentowało w przyszłości!

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, a sobie życzymy żeby w kolejnych edycjach płockiego Hackathonu nie zabrakło kolejnych, tak wyjątkowych teamów!

K. Kozłowski, źródło: WRM

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»