Poprzednia wersja strony Plock.eu

Seria ekologicznych podcastów spod znaku Audioriver

Audioriver

O tym czy muzyka i ekologia idą w parze, w jakim tonie rozmawiać o katastrofie klimatycznej dowiemy się z podcastów przygotowanych przez Audioriver w ramach akcji edukacyjnej Audioriver goes green. W poniedziałek, 22 lutego, premiera 1. odcinka z udziałem Kasi i Jacka Sienkiewiczów z zespołu Kwiat Jabłoni oraz rapera Piotra „Vienia” Więcławskiego.

Festiwal Audioriver zmienia formułę akcji #audiorivergoesgreen i przenosi materiały edukacyjne na serwisy streamingowe w formie podcastu. Rozmowy będą merytoryczne, treściwie i rzetelnie, a także pełne emocji, frustracji i najszczerszych opinii. W podcaście pojawią się eksperci i naukowcy oraz muzycy, aktorzy i influencerzy.

– To już dziewiąty miesiąc, gdy wspólnie z Audioriver podejmujemy bardzo ważne tematy związane z ekologią. Pomyśleliśmy, że forma podcastu daje nam dodatkowe możliwości – chcemy dalej poszukiwać faktów i wciąż dopytywać o to, co więcej można zrobić dzisiaj dla planety, ale także sprawdzić nowy grunt: trudne rozmowy, połączyć z dawką dobrego humoru i zdrowego dystansu – mówi Jagna Niedzielska, prowadząca rozmowy w ramach cyklu Audioriver Goes Green.

Gośćmi pierwszego odcinka będą muzycy, którzy piszą o miłości do planety oraz frustracjach związanych z jej dewastacją, zmieniają też swoje prywatne i zawodowe nawyki, żeby żyć w zgodzie ze środowiskiem: Piotr „Vienio” Więcławski, raper i współtwórca kultowego dla historii polskiej muzyki składu Molesta Ewenement oraz Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, tworzący zespół Kwiat Jabłoni.

W premierowym odcinku Vienio opowiada o pomyśle na „plastikową walutę” i eko-rapach, o swoich sposobach na manifestacje buntu i szerzenie świadomości. Natomiast zespół Kwiat Jabłoni, świeżo po wydaniu nowej płyty pt. „Mogło być nic”, dzieli się historią powstawania albumu, który z troski o planetę został wyprodukowany bez plastikowej folii, z użyciem ekologicznego papieru z recyklingu. Partnerem wydawnictwa jest Greenpeace, a 1 procent dochodu ze sprzedaży krążka zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Projekt Audioriver goes green (#audiorivergoesgreen) powstał, aby edukować w zakresie ekologii oraz zmian klimatu. Ambasadorka akcji, Jagna Niedzielska, przez 12 miesięcy rozmawia z naukowcami, ekspertami i aktywistami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co miesiąc Audioriver porusza inny ekologiczny temat – wcześniej podejmował kwestie m.in. fast fashion, ochrony zwierząt czy nadprodukcji plastiku, a wśród gości cyklu znaleźli się m.in. przedstawiciele Fundacji WWF (rzeczniczka prasowa Katarzyna Karpa-Świderek i ambasador Michał Piróg), Areta Szpura, Anna Pięta, Marta Dyks, czy prof. Zbigniew Karaczun (Koalicja Klimatyczna).

Audioriver Goes Green – akcja wspierana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

***
Organizatorem festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w dniach 23-25 lipca 2021 r. jest Fundacja Jest Akcja!
Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS
Sponsorzy festiwalu: Tak To Robię, Lech, Vype
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Bilety na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA.

Więcej na www.audioriver.pl

Źródło: Audioriver, opr. mk