Sierpniowe propozycje Płockiej Galerii Sztuki
Lipcowe „Lato z Galerią” upłynęło pod hasłem wielu edukacyjnych działań: warsztatów, spotkań z artystami, oprowadzaniu po wystawach, tłumnie odwiedzanych przez miłośników sztuki. Ofertą, która spotkała się z szerokim odbiorem, była Plenerowa Akademia Rysunku. Jej uczestnicy rozwijali swoje umiejętności i talent plastyczny między innymi podczas środowych spotkań z artystami: Piotrem Naliwajko, Anną Krzemińską, Magdaleną Sikorską-Tokarską i Katarzyną Bąkowską-Roszkowską. Pamiątką po lipcowych zajęciach są okolicznościowe Certyfikaty.
Sierpniowe propozycje zapowiadają się równie interesująco. To przede wszystkim nowa wystawa plenerowa, przygotowana w 130. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci najbardziej znanego polskiego prozaika żydowskiego pochodzenia, grafika, malarza, rysownika i krytyka literackiego Brunona Schulza. Ekspozycję „Bruno Schulz i One” tworzą wielkoformatowe plansze, na których można znaleźć nie tylko informacje o Schulzu i reprodukcje wybranych dzieł, ale krótkie noty o kochanych przez niego kobietach, pełniących ważną rolę w życiu artysty. Były jego muzami, przyjaciółkami, kochankami czy krytyczkami.
Także w sierpniu PGS ponownie zaprosi na cykl spotkań on-line „Zrozumieć i polubić”, czyli na spotkania ze sztuką dla amatorów i koneserów sztuki, dla dzieci i dorosłych. Co tydzień, w środę, o wybranym arcydziele opowie historyk sztuki, kurator, krytyk artystyczny Tomasz Holak. Będzie to próba interpretacji i zrozumienia znanych dzieł sztuki, przybliżenia ich piękna, wyjaśnienia „inności”, chociażby fotografii„Tartan Ribbon” z 1861 r., klasycznej rzeźby doby hellenistycznej Nike z Samotraki czy słynnego obrazu„Szał uniesień” z 1894 roku.
Na drugi miesiąc letnich wakacji zaplanowano także inne działania edukacyjne, w tym warsztaty plastyczne „Kosmoludki” i zwiedzanie z przewodnikiem wystaw poświęconych twórczości Bohdana Butenki. Więcej informacji na temat sierpniowych propozycji można znaleźć na stronie internetowej Płockiej Galerii Sztuki www.plockagaleria.pl lub pod numerami telefonu: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.
źródło: Płocka Galeria Sztuki, opr. ag
« Betclic Rap Royale: kto zawładnie polską sceną freestyle’u?
Boiska Jagiellonki wkrótce będą jak nowe »