Rezerwacja wizyty

Spotkanie autorskie w Książnicy Płockiej

Projekt „Revi-Culture” zbliża się do finału. W ramach jego realizacji odbyło się kilka ciekawych, różnorodnych wydarzeń. 8 grudnia, o godz. 17.00, zapraszamy na ostatnie spotkanie autorskie ze słynną pisarką powieści obyczajowych, stanowiących gatunkowy miks romansu, dramatu i kryminału – Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska pisarka, która urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu. Z wykształcenia jest polonistką, ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Swój debiut literacki Agnieszka Lingas-Łoniewska miała w 2010 roku z powieścią „Bez przebaczenia”. Wkrótce potem pojawiły się kolejne, cieszące się ogromną popularnością wśród czytelników książki, takie jak „Brudny świat”, „Zakład o miłość”, czy „W szpilkach od Manolo”. Autorka specjalizuje się w powieściach obyczajowych, które łączą w sobie wątki romantyczne z sensacją. Jest autorką serii „Zakręty losu” oraz „Bezlitosna siła”. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach oraz plebiscytach. W 2012 roku została nagrodzona Żelaznym Glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki. W 2016 roku zajęła drugie miejsce w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej „Kobieta Wpływowa”. Na podstawie „Molly” powstał serial audio. Od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku.

Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oddział w Płocku we współpracy z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Płocka. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek autorki. Wstęp jest wolny.

Op. EJ, źródło: Książnica Płocka i https://www.znak.com.pl/autor/Agnieszka-Lingas-Loniewska

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»