Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Spotkanie wokół biografii Jana Lityńskiego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone autobiografii Jana Lityńskiego „Ucieczka do wolności”, która ukazała się już po tragicznej śmierci polityka. O książce porozmawiamy wspólnie z jego żoną Elżbietą Bogucką-Lityńską i redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” – Adamem Michnikiem. Spotkanie w już w środę 15 grudnia o 18:00 w POKiSie.

W debacie wezmą udział również: Kamil Sipowicz – polski historyk filozofii oraz dziennikarz dr Tomasz W. Michałowski, który napisał wstęp do biografii. Spotkanie poprowadzi Roman Góralski.

Jan Lityński to jedna z najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej w czasach PRL i jej własna opowieść o życiu, której spisywanie przerwała tragiczna śmierć. Książka „Ucieczka do wolności. Autobiografia” to nie tylko historia życia Jana Lityńskiego, ale również obraz losów Polski na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ukazała się w 2021 roku dzięki wydawnictwu „Znak”. Autorem okładki jest Wilhelm Sasnal.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć dwa filmy. Jeden zrealizowany i udostępniony przez Wolskie Centrum Kultury, poświęcony powstałemu w Warszawie muralowi Jana Lityńskiego. Wyświetlone zostaną także fragmenty filmu „Świadkowie epoki” w reżyserii Krzysztofa Langa dzięki uprzejmości Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

W bileterii POKiS można już nabyć książkę „Ucieczka do wolności” w cenie 45 zł. Będzie można ją kupić także na spotkaniu.

Początek wydarzenia: 18:00. Miejsce: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»