Poprzednia wersja strony Plock.eu

Srebrny medal płocczanina w kickboxingu full-contact

Rafał Dobies z klubu LKS „Puncher” wywalczył srebrny medal Otwartego Ogólnopolskiego Turnieju Seniorów w kickboksingu w formule full contact. Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 r.

W dniach 11-13.12.2020 w Kaliszu przy okazji tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kickboxingu full-contact dodatkowo odbył się Otwarty Ogólnopolski Turniej Seniorów w Kickboxingu również w pełno kontaktowej, ringowej formule full-contact. Udział w nim wziął jeden z zawodników klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies.

Standardowo przyszło mu rywalizować w najliczniejszej kategorii wagowej -86kg, tym razem wśród seniorów.  Był to jego dopiero trzeci turniej w formule full-contact, a pierwszy w kategorii wiekowej seniorów poprzednie dwa stoczył jako: junior w 2018r i jako młodzieżowiec w 2019r. Dotychczasowe doświadczenie zbierał głównie w formułach planszowych lekko kontaktowych; pointfighting, light-contact i kick-light, natomiast w ringowych pełnokontaktowych dwukrotnie startował w low-kick, i trzykrotnie w K-1 Rules.

Płocczanin wziął również udział w turnieju MMP w tej samej kategorii wagowej, jednak tutaj poszło mu nieco słabiej i tym razem zajął miejsce V. W ubiegłym roku w tym samym turnieju wywalczył brązowy medal wśród młodzieżowców w MMP.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher”

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»