Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Strażacy muszą być bezpieczni

– By ratownicy mogli nieść nam pomoc, dbać o nasze bezpieczeństwo, sami muszą być bezpieczni – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w poniedziałek w siedzibie OSP Trzepowo na uroczystości przekazania strażakom nowego wyposażenia.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali nowe hełmy z latarkami, komplety specjalnych ubrań, butów i rękawic. A także wentylator oddymiający.

Koszt zakupu tego wyposażenia wyniósł 40 tys. zł.

Został on sfinansowany w połowie z budżetu miasta, a w drugiej połowie z kasy Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wozy bojowe OSP Trzepowo i nowe wyposażenie

– W tym roku interweniowaliśmy już ponad 140 razy – przyznał prezes OSP Trzepowo Bronisław Witkowski.

Interwencje są najróżniejsze: pożary, wypadki drogowe, usuwanie gniazd owadów, wiatrołomów, czy akcja przeciwpowodziowa. OSP Trzepowo liczy obecnie 45 druhów (i druhen), z których 14 jest aktualnie gotowych do interwencji. Wystarczy, by obsadzić pełną załogą dwa wozy bojowe.

A tych ostatnich OSP Trzepowo ma …trzy. Dwa są współczesne, ten trzeci to ford international z 1963 roku, podarowany ochotnikom na początku lat 90 przez Szwedów. Jest sprawny technicznie i w razie wyjątkowej sytuacji może z powodzeniem wziąć udział w akcji ratunkowej. Choć na co dzień pełni funkcje reprezentacyjne.

Prezes OSP Trzepowo Bronisław Witkowski, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i szef delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek.

– Dziękujemy za nowe wyposażenie, sprzęt którym dysponujemy jest już nieco wyeksploatowany – mówił pod adresem Andrzeja Nowakowskiego prezes OSP Trzepowo Bronisław Witkowski. – Dodam, że nie raz staraliśmy się o wsparcie i nigdy nie spotkaliśmy się z odmową.

Poprzednia aktualność
«