Rezerwacja wizyty Połącz z Tłumaczem

Świąteczna iluminacja miasta

Jak co roku Płock ozdobi świąteczna iluminacja, jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będzie skromniejsza.

W poniedziałek 14 listopada rozpoczęliśmy montaż świątecznych dekoracji. W pierwszej kolejności udekorowane zostaną latarnie na Starym Rynku. Na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona zostanie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic. Na rynku stanie również choinka. Na trawniku na placu Narutowicza pojawią się natomiast dekoracje w kształcie bombek (te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane).

Dekoracje świąteczne rozświetlą także kilka ulic starówki: Bielską (na odcinku od Starego Rynku do Kwiatka), Grodzką i Tumską.

Z powodu oszczędności w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego, Jachowicza, Nowego Rynku, ul. Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, pozostałego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego.

Aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne (oprócz tego zamontowanego na latarniach) będzie włączone krócej niż w poprzednich latach, od godz. 16 do 22.

Montaż dekoracji potrwa do 4 grudnia. 6 grudnia, w mikołajki, wspólnie włączymy iluminacje Starego Rynku. Pozostałe ozdoby będą uruchamiane sukcesywnie, zaraz po ich zamontowaniu.

mp