Poprzednia wersja strony Plock.eu

Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Przed nami ostatni koncert w 2020 roku! Serdecznie zapraszamy na świętowanie tegorocznego sylwestra wspólnie z płockimi symfonikami!

Zwieńczeniem 2020 roku będzie prawdziwa perła wśród propozycji 44. sezonu artystycznego przygotowana przez orkiestrę – tym razem coś dla miłośników musicali.Najpopularniejsze piosenki z musicali i filmów takich jak: „Love Story”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Grease”, „West Side Story”, „New York, New York”, „Mamma Mia” w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego ROMA- Agnieszki Przekupień i Jana Traczyka.

Agnieszka Przekupień, wokalistka, aktorka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Wraz z nim nagrała trzy płyty: „Pieśni Szczęścia”, oratorium „Z powodu Mojego Imienia”, „Moja historia”. Grała główną rolę w musicalu „Dźwięki muzyki” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, była Marią Magdaleną w rock-operze „JesusChrist Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Sereną w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, Roksaną w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina, Ellen w musicalu „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Amneris w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Artystka współpracowała z Teatrem Pieśń Kozła Grzegorza Brala we Wrocławiu w spektaklu „Return to the Voice”. Za rolę Lary Guichard w spektaklu „Doktor Żywago” w Operze i FIlharmonii Podlaskiej w Białymstoku otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018. W tym samym roku założyła również Dom Pracy Twórczej i Rozwoju Osobistego w Kościelisku. Od 2015 roku prowadzi fundację MUSICAMP, której głównym celem jest promocja musicalu w Polsce poprzez organizację m.in. warsztatów musicalowych, spektakli i koncertów musicalowych.

U boku solistki Agnieszki Przekupień wystąpi równie utalentowany Janek Traczyk. Wokalista, kompozytor znany z głównych ról w Teatrze Studio Buffo, Teatrze Muzycznym Roma (Jan w musicalu „Piloci”) oraz z programów muzycznych „Szansa na Sukces”, „The Voice of Poland 2”, „Must Be The Music” czy „Twoja Twarz brzmi znajomo”. Jest absolwentem Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa piosenki) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Już jako dziecko debiutował w głównej roli w operze „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie, a w latach 2011-2017 występował w Teatrze Studio Buffo w roli Jana – głównego bohatera musicalu „Metro”.Janek Traczyk jest także autorem spektaklu muzycznego „Byłem w Ameryce”, który został napisany wspólnie z Piotrem Orychem. Niedawno opublikował utwór zapowiadający debiutancką płytę „Na miłość przyjdzie czas”. Premiera płyty odbyła się 27 listopada 2020, krążek nosi tytuł „Nadal jestem”.

Koncert poprowadzi dyrygent Piotr Sulkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. Przygotował wiele premier operowych, w tym kilka prawykonań. Między innymi w 2007 r. podczas Festiwalu Muzyki Polskiej, w ramach obchodów Roku Szymanowskiego we współpracy z PWM dokonał światowego prawykonania nieznanej operetki K. Szymanowskiego Loteria na mężów czyli narzeczony nr 69.Maestro Piotr Sulkowski jest także współtwórcą Krakowskiej Opery Kameralnej, z którą zrealizował kilka produkcji. W latach 2008-2009 pracował jako zastępca dyrektora Chóru Polskiego Radia w Krakowie, był kierownikiem muzycznym Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej (2009 – 2011), a także pierwszym gościnnym dyrygentem Signature Symphony Orchestra (2008 – 2014) w Tulsa (USA).W 2018 poprowadził specjalny, poświęcony muzyce polskiej koncert z Buffalo PhilharmonicOrchestra, a także jeden z koncertów Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego z okazji 85. urodzin kompozytora. Zajmuje się również pracą dydaktyczną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie prowadzi klasę dyrygentury.

W koncercie „Sylwester z Orkiestrą” można uczestniczyć oglądając transmisję online na platformie live.bilety24.pl. Bilety na transmisję online w cenie 20 zł do nabycia:

– w kasie biletowej POS

– na stronie internetowej www.orkiestraplock.plw zakładce „Kup bilet”

– w serwisie Bilety24.pl

– na stronie https://live.bilety24.pl/

Więcej informacji o koncercie na www.orkiestraplock.pl

K. Kozłowski, źródło: POS