Poprzednia wersja strony Plock.eu

Szczepienia przeciw COVID-19 w Atrium Mosty

W piątek i sobotę (9-10 lipca), mieszkańcy jak i osoby spoza Płocka, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw COVID-19 w Atrium Mosty. Tymczasowy punkt szczepień powstanie na poziomie 1, tuż przy wejściu do galerii, obok lokalu należącego do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Opiekę medyczną pacjentom zapewni Centrum Medyczne PZU Zdrowie Płock. Szczepienia będą realizowane jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

W zaadaptowanym na ten cel lokalu, do dyspozycji pacjentów będzie wykwalifikowany personel medyczny. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki.

Z tymczasowego punktu szczepień w Atrium Mosty pacjenci mogą skorzystać w piątek i sobotę, godzinach 8.00-20.00. Akcja zostanie powtórzona w dniach 16-17 lipca i kontynuowana w zależności od dostępności szczepionek.

Na szczepienie w punkcie szczepień można zapisać się wcześniej poprzez:

  • Internetowe Konto Pacjenta,
  • ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 989,
  • e-rejestrację dostępną na stronie http://www.gov.pl/szczepimysie.

Dodatkowo, w dniach 9-10 lipca oraz 16-17 lipca, szczepionkę będzie można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji, zgłaszając gotowość bezpośrednio w punkcie szczepień w Atrium Mosty.

Informacje o rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dostępne są na oficjalnej stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

K. Kozłowski, źródło: GRUPA ITBC COMMUNICATION