Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Szpital św. Trójcy ma już tomograf komputerowy

Do szybszej i skuteczniejszej diagnostyki posłuży nowy nabytek Szpitala Świętej Trójcy. Placówka wzbogaciła się o nowoczesny tomograf, pierwszy na jego wyposażeniu. Jego zakup wraz z przygotowaniem pomieszczenia, gdzie będą prowadzone badania, kosztował blisko 2,5 miliona złotych.

– Do naszego szpitala trafił wyjątkowo potrzebny, ale nietani sprzęt, który ułatwi lekarzom kompleksowe diagnozowanie i leczenie pacjentów. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa mazowieckiego i marszałkiem Adamem Struzikiem – podkreślał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas prezentacji tomografu. Pieniądze na kupno i instalację urządzenia pochodzą z dotacji z Unii Europejskiej. To element projektu walki z COVID-19, który prowadzi Samorząd Mazowsza. W jego ramach miejski szpital otrzymał już wyposażenie medyczne za ponad 800 tysięcy złotych.

– Posiadanie własnej pracowni tomograficznej zwiększa szybkość i bezpieczeństwo badań, bo pacjentów nie trzeba przewozić do innych placówek, a to też podnosi jakość leczenia i komfort pacjentów – wtórował prezydentowi dr Paweł Sobieski, dyrektor ds. lecznictwa Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. – Otwiera też możliwość leczenia różnych chorób, którymi nie zajmowaliśmy się dotąd.

Szpital będzie korzystał z tomografu marki Siemens. Specjalnie na jego potrzeby przebudowano pomieszczenia w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Wyburzone zostały ściany działowe i wstawione nowe, wykonane osłony radiologiczne i nowa instalacja elektryczna, zamontowana klimatyzacja. Te prace oraz samo urządzenie kosztowały razem około 2,5 miliona złotych.

mk