Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Tomografia dla wszystkich

Szpital św. Trójcy poszerza swoją ofertę skierowaną do pacjentów spoza placówki. Lecznica uruchomiła zapisy na finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia badania tomografem komputerowym.

Nowoczesne urządzenie marki Siemens trafiło do Płocka wiosną i było pierwszym tomografem na wyposażeniu szpitala miejskiego. Specjalnie na jego potrzeby przebudowane zostały pomieszczenia w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Remont oraz zakup tomografu kosztowały w sumie 2,5 mln zł. Nowy nabytek ułatwił lekarzom kompleksowe diagnozowanie i leczenie pacjentów. Zwiększył szybkość i podniósł bezpieczeństwo badań, a także komfort pacjentów, których nie trzeba przewozić na badania do innych placówek.

Od niedawna z badania tomografem mogą korzystać nie tylko pacjenci szpitala. Na badanie finansowane przez NFZ można umawiać się w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Świętej Trójcy w Płocku pod numerem telefonu 24 364 51 34 w godzinach 8-15, albo osobiście przy ulicy Kościuszki 28, budynek K. Do wykonania badania niezbędne jest skierowanie.

Pieniądze na kupno i instalację tomografu pochodziły z dotacji z Unii Europejskiej. To element projektu walki z COVID-19, który prowadzi Samorząd Mazowsza.

mp