Rezerwacja wizyty

Tysiąc świątecznych paczek dla seniorów od Stowarzyszenia AS

Prawie tysiąc świątecznych paczek przekaże w tym roku seniorom w Płocku i Mławie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. A w nich wigilijne potrawy, opłatek, sianko na świąteczny stół i moc dobrych życzeń na czas świąt i cały przyszły rok.

W tym roku  nie spotkamy się jak co roku  na wspólnej Wigilii. Nie będziemy wszyscy razem, wspólnie przeżywali najpiękniejszego dnia w roku. Nie spotkamy się jak zawsze w gronie kilkuset osób, aby złożyć sobie życzenia, wspólnie śpiewać kolędy, celebrować wigilijną kolację w Płocku. W tym roku  jest inaczej – świąteczne paczki, będą dostarczone i przekazane seniorom, osobom samotnym, będącym w najtrudniejszej sytuacji.

W tym roku na święta podopieczni Stowarzyszenia otrzymają paczkę świąteczną, a w niej wszystko co niezbędne na tegoroczne święta i wigilijny wieczór. Pachnące domowym ciepłem, smakiem i tradycją potrawy, opłatek, sianko,  kalendarz Stowarzyszenia, aby przypominał naszym seniorom przez cały rok, że jesteśmy z nimi, pamiętamy  o nich. I oczywiście pełne dobrych życzeń słowa.

To niestety inne święta. Szczególnie trudne dla osób starszych, samotnych. Ale mimo wszystko chcemy dać i sprawić radość. Być choć przez chwilę razem. Odebrać smutek i wnieść wigilijny nastrój do domów i serc przekazując świąteczne paczki. Taka bliskość, choć przez chwilę jest wyrazem naszej pamięci, wsparcia, serdeczności, tego wszystkiego co jest tak bardzo potrzebne szczególnie w tym czasie  – powiedział Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

W ramach świątecznej akcji w dniach 23 – 24 grudnia Stowarzyszenie przekaże prawie 1000 paczek z domowym, świeżym, smacznym jedzeniem na wigilijną kolację i świąteczne śniadanie. Potrawy wystarczy tylko odgrzać. A w paczkach są świąteczne ciasta, wędlina, pasztet, pieczywo, pieczony udziec z kurczaka warzywa gotowane, barszcz czerwony czysty i uszka wigilijne, pierogi z kapustą i grzybami i okrasą, kapusta wigilijna, ryba smażona, surówka z kapusty kiszonej, śledź w śmietanie, ryba po grecku, makaron z makiem. A do tego opłatek sianko, prezent w formie kalendarza, życzenia od Stowarzyszenia.

K. Kozłowski

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»