Rezerwacja wizyty

Umowa na modernizację Spółdzielczej podpisana

– Wkrótce ruszamy z przebudową ul. Spółdzielczej. Wczoraj podpisaliśmy umowę z wykonawcą i przygotowujemy się do przekazania mu placu budowy – poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Wykonawca najpierw opracuje czasową organizację ruchu w tej części miasta, a prace na budowie wystartują za około miesiąc.

Roboty obejmą ul. Spółdzielczą – od wjazdu na al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką – oraz fragment ul. Południowej, gdzie podpięty będzie nowy kolektor deszczowy.

W ciągu 11 miesięcy zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia ulicy. Robotnicy zdemontują betonowy kanał deszczowy, a w jego miejsce położą nowy wykonany z polietylenowych rur o większej średnicy. Ponadto przebudują istniejącą przepompownię wód deszczowych i wybudują kilka odcinków sieci wodociągowej. Duże zmiany czekają samą ul. Spółdzielczą. Nowy asfalt pojawi się na całej ulicy oraz na wlotach południowych łączników wiaduktu. Ułożony będzie nowy chodnik z kostki brukowej oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, przebudowane oświetlenie uliczne. Zostanie też odtworzona część nawierzchni ul. Południowej, pod którą będzie szedł nowy kolektor.

Koszt wszystkich prac to prawie 10 milionów złotych.

W 2021 r. wraz z przebudową ul. Chopina wykonano odwodnienie ul. Spółdzielczej pod wiaduktami. Teraz nowa kanalizacja deszczowa zostanie pociągnięta do ul. Południowej

Dzięki wykonanej w 2021 roku modernizacji ul. Chopina i planowanym na ten rok pracom, zostanie rozwiązany problem zalewania ul. Spółdzielczej pod wiaduktami po ulewnych deszczach. W czasie zeszłorocznych prac ułożono w tym miejscu nowe kolektory o bardzo dużej przepustowości. Teraz zbierana przez nie woda zostanie odprowadzona dalej aż do ul. Południowej. Dodatkowo ten remont otwiera możliwość przebudowy ulic Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza.

mk