Rezerwacja wizyty

Uwaga na ul. Chopina! Zaczynamy przebudowę

We wtorek 14 listopada zaczynamy modernizację trzeciego i ostatniego odcinka ul. Chopina. Przebudowa obejmie rejon dworca autobusowego i skrzyżowania tej drogi z ul. Dworcową oraz Mickiewicza. Zmienia się sposób poruszania się w tej części Płocka.

Wykonawca modernizacji zacznie prace od północnej nitki ul. Chopina, tej bliżej dworca. Zamknie całkowicie przejazd na odcinku od banku do parkingu dla autobusów PKS i KM oraz skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka 1920 roku.

Schemat organizacji ruchu do pobrania

Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać tędy w kierunku ul. Bielskiej – pojadą południową nitką ul. Chopina (obok znanego dyskontu), która stanie się na jakiś czas jezdnią dwukierunkową. Na jej skrzyżowaniu z ul. Dworcową nie wolno im będzie skręcić w lewo.

Będą mogli natomiast skręcić w prawo, w kierunku pawilonów handlowych i dworca autobusowego. A następnie wyjechać z powrotem na ul. Chopina tą samą drogą, ale znów skręcić będą mogli jedynie w prawo, w kierunku ul. Bielskiej.

Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza zaś powstanie małe tymczasowe rondo.

Autobusy poruszające się ul. Dworcową i Chopina będą mogły normalnie wjechać na dworzec autobusowy, a następnie wyjechać z niego na Chopina przez parking za dworcem, którym na co dzień służył im do postoju między kursami.

Nieczynny będzie przystanek autobusowy pod dworcem. Zastąpią go dwa nowe, tymczasowe przystanki – jeden na ul. Dworcowej, drugi – na Mickiewicza.

Prace przy modernizacji trzeciego odcinka ul. Chopina potrwają do połowy września przyszłego roku.

Już latem zapowiadaliśmy modernizację ul. Chopina w rejonie dworca autobusowego

Pierwszy odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka przebudowaliśmy w 2016 roku. Modernizacja była kompleksowa – zbudowaliśmy w pierwszej kolejności kanalizację, potem jezdnię, chodniki i drogę rowerową. Podobny zakres prac miała przebudowa ul. Chopina w drugim etapie, na odcinku od ul. Otolińskiej do Lachmana. Taki sam zakres prac przewidzieliśmy w tym trzecim etapie, który właśnie zaczęliśmy. Po zakończeniu prac odkryjemy bardzo duże zmiany w organizacji ruchu, największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem. Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Za modernizację zapłacimy prawie 7,7 mln zł, zdobyliśmy jednak dofinansowanie (z budżetu państwa, z dawnej tzw. schetynówki) w wysokości połowy tej kwoty.