Rezerwacja wizyty

Uzupełniamy sieć dróg w Borowiczkach

Zaczynamy budowę tzw. sięgacza ul. Cedrowej, która leży między domkami jednorodzinnymi w Borowiczkach. – Inwestycja ta będzie doskonałym uzupełnieniem sieci dróg osiedlowych – zapewnia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Po południowo-wschodniej stronie ul. Borowickiej znajduje się osiedle domów jednorodzinnych poprzecinane symetryczną siecią przecinających się ulic, jak np. Wiązowa, Cedrowa, Botaniczna, Jesionowa, czy Lipowa. Siatkę tych osiedlowych połączeń „zamyka” na północy fragment ul. Cedrowej, która z jednej strony łączy się z ul. Borowicką, a z drugiej – urywa się nagle, brakuje jej połączenia z ul. Wierzbową.

Droga ta jest utwardzona asfaltowym destruktem, pod którym znajduje się wodociąg oraz kanalizacja sanitarna.

Modernizacja tego fragmentu ul. Cedrowej polegać będzie w pierwszej kolejności na usunięciu starej nawierzchni i przygotowaniu gruntu pod nową drogę wraz ze zjazdami na poszczególne posesje. Następnie przyjdzie czas na ułożenie kanalizacji deszczowej, przedłużenie kanalizacji sanitarnej oraz na rozbudowę wodociągu.

I właśnie – co być może najważniejsze w tej inwestycji – rozbudowa i modernizacja infrastruktury odbędzie się nie tylko na tym istniejącym odcinku Cedrowej, ale również na jej przedłużeniu od ślepego zaułka do ul. Wierzbowej.

Na koniec przyjdzie czas budowę dwukierunkowej jezdni o łącznej długości 245 metrów oraz o szerokości 5,5 metra (z poszerzeniem na zakrętach). A także na ułożenie po obu stronach ulicy chodników (z kostki brukowej) o szerokości dwóch metrów oraz dojazdów do poszczególnych posesji i dość do furtek.

Na Cedrowej zainstalujemy również nowe oświetlenie.

Umowę na modernizację ul. Cedrowej podpisaliśmy z wybraną w przetargu firmą 10 stycznia. Ma ona od tego momentu osiem miesięcy na zrealizowanie kontraktu. Jego wartość przekracza 1,4 mln zł.

Fragment ul. Cedrowej, który czeka na przebudowę