Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Czekamy na MŚ 2023. Bilety w sprzedaży

Płock będzie gospodarzem szesnastu meczów przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce ręcznej. Turniej, rozgrywany od 11 do 29 stycznia 2023 roku, wspólnie organizują Polska i Szwecja. Bilety są już w sprzedaży. Szczególnie zapraszamy na mecze w naszym mieście.

– Jestem dumny, że Płock znalazł się w prestiżowym gronie miast-gospodarzy mistrzostw świata. – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Piłka ręczna to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych płocczan, nasza drużyna od lat znajduje się w polskiej czołówce, dlatego z niecierpliwością czekamy na dawkę sportowych emocji i wrażeń, jakich dostarczy nam turniej rozgrywany w naszym mieście. Zawodnicy i kibice z całego świata mogą liczyć na gorące przyjęcie w Płocku i niesamowitą atmosferę naszej hali.

Orlen Arena w dniach 18-25 stycznia będzie miejscem zmagań o Puchar Prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Ta rywalizacja jest jednym z priorytetów obecnego szefa światowego szczypiorniaka, doktora Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej oraz stworzenie możliwości rywalizacji o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do walki o medale mistrzostw. Puchar zdobywali m.in. Norwegowie, Hiszpanie oraz Polacy.

Ceny biletów na spotkania Pucharu Prezydenta zaczynają się już od 19 zł. Rywalizacja w Płocku potrwa tydzień, od 18 do 25 stycznia. Istnieje możliwość zakupu karnetu uprawniającego do wstępy na wszystkie mecze – jego koszt to 99 zł (2. kategoria) lub 159 zł (1. kategoria). Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.

Ambasadorem MŚ 2023 w Płocku jest były reprezentant Polski, medalista mistrzostw świata Adam Wiśniewski.

Obok Płocka gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

opr. mk