Rezerwacja wizyty

Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych z Funduszem Grantowym dla Płocka

Niemal 600 młodych mieszkańców Płocka skorzysta z bezpłatnych zajęć wakacyjnych, które sfinansuje Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Organizacją czasu wolnego dla najmłodszych zajmie się sześć organizacji pozarządowych z naszego miasta. Letni wypoczynek dofinansowano w ramach IX edycji konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przeanalizowała najciekawsze projekty płockich organizacji pozarządowych, które mają pomysł na organizację czasu wolnego dla dzieci pozostających w mieście podczas wakacji. Cykliczność konkursu oraz oferta przedstawianych projektów sprawiły, że fundatorzy Fundacji postanowili zwiększyć budżet na tegoroczny konkurs o ponad 30% w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Dzięki temu za blisko 158 tys. zł. Fundacja wesprze m.in. półkolonie naukowo-sportowe, teatralne, ogólnorozwojowe połączone z zajęciami sprawnościowymi w terenie, piłkarskie, a także pikniki rodzinne. Urozmaiceniem ofert będą również różnego rodzaju wyjścia i wyjazdy m.in. do kina, muzeum, ZOO, na warsztaty sensoryczne, a także nocowanie w ogrodzie bibliotecznym, warsztaty animacji poklatkowej i tworzenie filmu.

Nabór dzieci do udziału w poszczególnych projektach przeprowadzą wyłonione w konkursie organizacje. Szczegółowe informacje na temat wakacyjnych wydarzeń i kontakt do organizatorów zamieszczone zostaną na stronie www.fundusz-grantowy.pl oraz profilu społecznościowym.

Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło” zainicjowany przez „Fundusz Grantowy dla Płocka” w 2012r. jest propozycją jaką Fundacja oferuje kreatywnym społecznikom i pedagogom, którzy pragną rozwijać potencjał dzieci i młodzieży oraz zamierzają upowszechniać działalność społeczną i zawodową. Ideą projektu jest także chęć tworzenia coraz większej ilości zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci, które w wakacje nie wyjeżdżają poza Płock.

Każdego roku wakacyjny konkurs grantowy spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko organizacji pozarządowych ubiegających się o dofinansowanie, ale także aktywnych płocczan zainteresowanych udziałem swoich dzieci w różnych farmach letniego wypoczynku.

W tym roku w konkursie „Wakacje 2022 w Płocku na wesoło” zostały dofinansowanie projekty:

  1. FUNDACJA NOWYSTART.PL

Wakacje Naukowo-Sportowe

Opis projektu: Nieodpłatne półkolonie naukowo-sportowe (zajęcia w laboratorium chemicznym oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe i poprawiające postawę- zajęcia korekcyjne). Dodatkowo każdego dnia przewidziane wyjścia na basen, plac zabaw, zoo, muzeum, rejs statkiem po Wiśle.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 7-9 lat.

Termin: 04.07.-08.07.2022 r.

 

  1. STOWARZYSZENIE CZŁOWIEK KULTURA

Wakacje na scenie

Opis projektu: Nieodpłatne półkolonie dla dzieci polskich i ukraińskich, w programie: pięciodniowe warsztaty teatralne, zakończone spektaklem z udziałem dzieci oraz dodatkowe atrakcje (Kino, Muzeum Mazowieckie w Płocku). Projekt realizowany w 4 turnusach.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 11-15 lat.

Termin: I turnus 18-22.07.2022r., II turnus 25-29.07.2022r., III turnus 01-05.08.2022r.,
IV turnus 08-12.08.2022 r.

 

  1. STOWARZYSZENIE KULTURKA

Zaczarowany Ogród! Zdrowo, kolorowo i niebanalnie! Aktywne półkolonie na łonie natury

Opis projektu: Półkolonie zakładające zajęcia ruchowe, gry, zabawy, jogę, warsztaty pszczelarstwa, zoo, podchody w lesie, basen, warsztaty sensoryczne, zajęcia o zdrowym odżywianiu, wyjazd na Ranczowisko (zajęcia edukacyjne o zwierzętach, warsztaty artystyczne, sportowe na powietrzu).

Organizator będzie pobierał symboliczne opłaty od uczestników w kwocie 125 zł od osoby.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5-16 lat.

Termin: I turnus 04-08.07.2022r., II turnus 08-12.08.2022 r.

 

  1. PŁOCKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI I BIBLIOTEK

Radośnie i z przygodą w międzynarodowym gronie

Opis projektu:

  • Trzy rodzinne i bajkowe pikniki na świeżym powietrzu: osiedle Podolszyce: pn. „Literacki Piknik Rodzinny z Basią”, osiedle Radziwie: pn. „Letnia zabawa”, osiedle Międzytorze „Literacki Piknik na zakończenie wakacji”;
  • 1 czterogodzinne spotkanie nocne w ogrodzie bibliotecznym z autorem literatury dziecięcej;
  • Warsztaty animacji poklatkowej i tworzenie filmu „Mój wymarzony świat”;
  • Joga dla dzieci i mam w ogrodzie 1001 Bajki.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5-16 lat.

Termin: 28.06.-31.08.2022 r.

 

  1. STOWARZYSZENIE SPORTOWE FUTBOLGANG

Wakacje z FutbolGangiem

Opis projektu: Nieodpłatne półkolonie dla polskich i ukraińskich dzieci i młodzieży. Dodatkowe atrakcje: np. zoo, kino, park trampolin.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5-16 lat.

Termin: 22-26.08.2022 r.

 

  1. AKADEMICKIE STOWARZYSZENIE AMBITNI W DZIAŁANIU

Wakacje z Ambitnymi

Opis projektu: Półkolonie zorganizowane dla dzieci pochodzenia polskiego i ukraińskiego, przeprowadzone zostaną zajęcia ogólnorozwojowe, artystyczno-plastyczne laboratorium naukowe i ekologiczne oraz wyjście do kina.

Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5-12 lat.

Termin: I turnus 18-22.07.2022r., II turnus 25-29.07.2022r., III turnus 30.07-03.08.2022r.

K. Kozłowski, źródło: Fundusz Grantowy dla Płocka