Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Wakacyjne inwestycje w bazę oświatową Płocka

– Korzystając z wakacji modernizujemy naszą bazę oświatową. W tym roku wydamy na to łącznie 18 mln zł – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej przed budową nowego Miejskiego Przedszkola nr 17.

Na same inwestycje w bazę oświatową Płock wyda w tym roku 15 mln zł. Kolejne 3 mln zł przeznaczone zostanie na remonty, z których większość będzie wykonana w czasie wakacji.

Największą inwestycją jest budowa nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 17 przy ul. Kossobudzkiego – przedostatniej placówki, funkcjonującej w budynku postawionym w tzw. systemie ciechanowskim.

Podzieliliśmy ją na dwa etapy. W pierwszym powstanie nowy, parterowy budynek MP 17 o powierzchni 2 tys. mkw, który zmieści sześć oddziałów i 150 maluchów w wieku od 3 do 6 lat. Placówkę przystosujemy do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością – będzie miała podjazd, szerokie wejścia do sal i szatni, odpowiednio wyposażoną toaletę. Nowy budynek wyposażony będzie w komplet świetlików, dzięki którym sale dla maluchów zostaną dobrze oświetlone.

Wtorkowa konferencja prasowa przed MP nr 17

Projekt zakłada, że obok placówki powstanie parking dla rodziców na 10 aut (w tym jedno miejsce będzie dla osób z niepełnosprawnością) oraz dojazd gospodarczy do kuchni i 12 miejsc parkingowych dla pracowników przedszkola.

Nowy budynek powinien być gotowy na początku lata 2022, by od września przyszłego roku dzieci zaczęły naukę w nowej siedzibie. Wówczas zacznie się rozbiórka starego przedszkola. W miejscu po starym obiekcie powstaną cztery place zabaw – każdy dla innej grupy wiekowej. Trzy będą miały sztuczną nawierzchnię poliuretanową, jeden – trawiastą. Na nowo zaaranżujemy zieleń.

Koniec wszystkich prac związanych z budową nowego MP nr 17 i rozbiórką starego obiektu zaplanowany został na listopad 2022. Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Budynek przedszkola został wykonany już w 50 procentach.

Lista inwestycji oświatowych, które zrealizujemy w tym roku – obok budowy nowego MP 17 – jest długa.

Do końca października powstanie, za blisko 1,2 mln zł, łącznik przy Szkole Podstawowej nr 22.

W tym roku zbudujemy też kompleks boisk przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości. Powstaną boiska do siatkówki, do koszykówki i tenisa, bieżni okólnej i skoczni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, wewnętrznej drogi dojazdowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą. 5 lipca miała być podpisana umowa z wykonawcą, do końca tygodnia przekazanie placu budowy (przedsięwzięcie jest projektem zgłoszonym w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka). Koszt – prawie 2 mln zł.

– Zmodernizujemy blok żywieniowy w Szkole Podstawowej nr 21 oraz zaprojektujemy modernizację bloku w SP nr 16 – zapowiadał Andrzej Nowakowski. – Powstanie też nowe ogrodzenie Miejskiego Przedszkola nr 14, zmodernizujemy także salę gimnastyczną przy SP 17 oraz wykonamy termomodernizację dachu nad blokiem sportowym. Koszt tej ostatniej inwestycji to prawie 1,3 mln zł.

Budowa nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 17

Prezydent Płocka dodał, że nie tylko budujemy, czy remontujemy, ale również projektujemy nowe przedsięwzięcia, jak np. nowy plac zabaw przy MP nr 12, czy boiska przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich.

Lista placówek oświatowych, w których przeprowadzone zostaną wakacyjne remonty również jest długa.

Niektóre remonty są często drobnymi pracami jedynie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak np. naprawa ogrodzenia, malowanie sal i klatek schodowych, naprawy schodów. Ale są poważniejsze kwotowo przedsięwzięcia. – Ktoś mógłby dziwić się, że chwalimy się wyremontowaniem łazienek w Szkole Podstawowej nr 18 – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski. – Tymczasem ten remont będzie kosztować blisko 400 tys. zł.

Dużo wydarzy się też m.in. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1. Zbudujemy tam ogrodzenie wzdłuż ul. Gradowskiego, wymienimy drzwi na pierwszym piętrze, wyremontujemy WC chłopców. Koszt – 200 tys. zł. Przypomnijmy, że wcześniej zainstalowaliśmy tam windę, kupiliśmy bus-a (to BOP), wykonaliśmy integracyjno – sensoryczny plac zabaw (także BOP) oraz przeprowadziliśmy termomodernizację budynku.

Poprzednia aktualność
«