Rezerwacja wizyty

Wędrówki po pięciolinii

Cykl koncertów dla najmłodszych rozpocznie się 17 września. W tym dniu odbędą się dwa koncerty pn. „Zasłyszana melodyjka”, pierwszy o godzinie 10.30, drugi o godzinie 11.30, tradycyjnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23.

Płocka Orkiestra Symfoniczna w nowym sezonie artystycznym pragnie kontynuować ulubiony przez dzieci projekt, tym samym planuje organizacje 8 spotkań. Nie zmieniając dotychczasowej formy, wędrówki będą odbywały się w jedną niedzielę każdego miesiąca. Dzieci wraz z opiekunami zasiądą na wygodnych poduszkach i pufach. Na scenie rozłożone będą dywany z postaciami z ulubionych bajek natomiast wokół będą bawić kolorami światła. Na scenie będą stały instrumenty gotowe do koncertu a bezpośredni kontakt z muzykami umożliwi żywą edukacje umuzykalniającą.

Rozpoczynając nowy sezon koncertowy, płoccy symfonicy pragną przypomnieć dzieciom postać swojego patrona i jego bogaty dorobek twórczy skierowany do najmłodszych melomanów. Nie bez powodu wydarzenie zostało nazwane „Zasłyszana melodyjka”, jest to tytuł utworu Witolda Lutosławskiego, którego imię nosi Płocka Orkiestra Symfoniczna.

 

Wykonawcami koncertu będą:

Marta Ustyniak-Babińska – sopran, Konrad Nowakowski – klarnet, Katarzyna Beresińska – wiolonczela, Artur Pilch – fortepian. Tradycyjnie na scenie nie zabraknie też ulubionej przez dzieci cioci Ady (Adriany Wdziękońskiej).

Na wydarzenie są jeszcze dostępne bilety w cenie 15 zł dla dziecka oraz 20 zł dla osoby dorosłej do nabycia w kasie biletowej POS oraz na: https://www.bilety24.pl/koncert/838-wedrowki-po-pieciolinii-94193?id=515139

op. K. Kozłowski, źródło: Płocka Orkiestra Symfoniczna