Rezerwacja wizyty

XXIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

W Płocku odbędą się XXIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy. Wydarzenie już  16 maja w gościnnych progach Centrum Edukacji Grupa Orlen, przy Al. Floriana Kobylińskiego 25.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Uczestnikami zawodów będą 5-cioosobowe zespoły ratownicze reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z terenu miasta Płocka.

Mistrzostwa realizowane będą w ramach programu p.t. „Pierwsza pomoc ratuje życie”, dofinansowanego ze środków Miasta Płocka i będą obejmować:

– szkolenia dla pozorantów, uczestników mistrzostw oraz pielęgniarek medycyny szkolnej,

– etap rejonowy mistrzostw,

– udział zespołu z Płocka w etapach wyższego szczebla.

Zwycięzca zawodów w Płocku będzie reprezentował nasze miasto w etapie wojewódzkim – 27 maja w Legionowie, natomiast etap krajowy odbędzie się w Łodzi w czerwcu. Aby znaleźć się w gronie finalistów trzeba zostać zwycięzcą etapu wojewódzkiego, a znając zaangażowanie naszych zespołów wszystko jest możliwe. Tak więc nie pozostaje nic innego jak ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w mistrzostwach, jako uczestnik, pozorant, kibic, współorganizator.

K. Kozłowski, źródło: PCK