Rezerwacja wizyty

Zaczynamy drugi etap przebudowy ul. Chopina

W piątek 16 kwietnia drogowcy zaczęli drugi etap przebudowy ul. Chopina i zamknęli przejazd przez skrzyżowanie z ul. Lachmana i Spółdzielczą. Pozostanie ono nieprzejezdne do końca września.

Od pierwszych dni marca trwa gruntowna przebudowa ul. Chopina na odcinku od ul. Otolińskiej do skrzyżowania z ul. Lachmana i Spółdzielczą.

Teraz zaczęły się prace na kolejnym odcinku – od tego skrzyżowania do al. Piłsudskiego.

Prace polegają przede wszystkim na ułożeniu kolektorów deszczowych o dużej przepustowości. Jest to pierwszy krok w w kierunku wykonania wydajnego systemu odwodnienia wiaduktów w al. Piłsudskiego.

W ul. Chopina powstaje przede wszystkim wydajny system kolektorów deszczowych

Po zbudowaniu infrastruktury drogowcy ułożą nową nawierzchnię, chodniki i zbudują też dwukierunkową drogę rowerową oraz poprawią zatokę autobusową. Przebudują również skrzyżowanie ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą. W tym miejscu powstanie rondo. Nowe będzie również oświetlenie (LED-owe).

Zlikwidują jeden ze zjazdów z al. Piłsudskiego na Spółdzielczą (dla jadących w kierunku centrum to zjazd przed wiaduktem). Rozwiązanie takie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów. Zjazd krzyżuje się z magistralą rowerową i na skrzyżowaniu tym dochodziło do potrąceń.

Długość przebudowywanej drogi to blisko 850 metrów. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Hydropol i Waskop. Koszt przebudowy – 7,429 mln zł. Warto dodać, że Miejski Zarząd Dróg – jako inwestor – zdobył 3,755 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace potrwają do 30 września.