Rezerwacja wizyty

Zagrajmy Vabank

Melomanów i miłośników muzyki filmowej czeka w lutym niezwykłe spotkanie. W Płocku pojawi się kompozytor Henryk Kuźniak, który stworzył muzykę do wielu filmów, w tym między innymi do obu części „Vabank”, „Na kłopoty Bednarski” czy „Seksmisji”.

Wydarzenie, które odbędzie się 25 lutego, jest podzielone na dwie części. Pierwszą będzie rozmowa z kompozytorem. Organizatorka spotkania Patrycja Grecka zaprasza o godz. 17 do oddziału art deco Muzeum Mazowieckiego przy ul. Kolegialnej 6. Natomiast o godz. 19 rozpocznie się koncert galowy. Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą maestro Janusza Powolnego wykona najsłynniejsze przeboje autorstwa Henryka Kuźniaka. W programie występu utwory z „Vabank”, „Vabank II”, „Seksmisji” i „Na kłopoty Bednarski”. Muzycy wystąpią w szkole muzycznej przy ul. Kolegialnej 23.

– Profesor Kuźniak jest zasłużony dla polskiej kultury, nagradzany przez najróżniejsze gremia, a jego muzykę doceniają nie tylko polscy kinomani. Warto skorzystać z okazji i wysłuchać koncertu, bo muzyka mistrza będzie po raz pierwszy prezentowana w sali koncertowej w Płocku – mówi Patrycja Grecka.

Swój udział w koncercie potwierdził także Wojciech Stolorz – śpiewający aktor młodego pokolenia.

Bilety na koncert w cenie 60 zł dostępne są pod linkiem https://www.biletomat.pl/bilety/zagrajmy-vabank-plock-27548/