Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Zielona rewitalizacja na Bielskiej i Kolegialnej

– Zielona rewitalizacja wkracza do centrum Płocka. Po Pasażu Paderewskiego i ul. Kazimierza Wielkiego, przyszedł czas na ul. Bielską. Na odcinku ulicy w pobliżu ratusza zdejmowana jest kostka chodnikowa, aby przygotować miejsce pod nowe nasadzenia. Na jesieni posadzimy tam bluszcz pospolity i irgę błyszczącą, ale już teraz zdecydowaliśmy o rozbetonowaniu części chodnika w celu poprawy siedliska istniejącego drzewostanu – informuje Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta miasta ds. komunalnych.

Usunięta została kostka betonowa oraz warstwa podbudowy, teren uzupełniono ziemią żyzną i przygotowano go pod jesienne nasadzenia. Dzięki zastosowaniu niskich obrzeży zapewniony został spływ wody opadowej na teren nieutwardzony. Docelowo pod drzewami pojawią się wspomniane nowe nasadzenia, a całość wygrodzona zostanie niskim stylizowanym płotkiem.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na ul. Kolegialnej, na wysokości Urzędu Wojewódzkiego, gdzie bruk zostanie zastąpiony przez irgę błyszczącą i wiśnię osobliwą „Umbraculifera”.

Na nasadzenia, w ramach zadania pn. ,,Zielone płuca dla Płocka – nasadzenia w 2022 r. na rzecz bioróżnorodności i klimatu” miasto uzyskało dofinansowanie z budżetu samorządu mazowieckiego.

Wszystkie prace budowlane związane z rozbetonowywaniem realizuje Zakład Usług Miejskich MUNISERWIS, będą one wykonywane sukcesywnie na terenie miasta.

ag

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»