Poprzednia wersja strony Plock.eu

Złota Zuzanna Maślana

Zwyciężyła we wspaniałym stylu, bijąc przy okazji rekord życiowy w pchnięciu kulą – Zuzanna Maślana wróciła do Płocka z Mistrzostw Polski Juniorek ze złotym medalem.

Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Radomiu w sobotę 19 września. Zaczęło się oczywiście od eliminacji, które Zuzanna również wygrała, pchając kulą na odległość 15,09 metra.

Do finału awansowało 12 najlepszych kulomiotek z Polski. Ale ta część zawodów należała już wyłącznie do Zuzanny, która dała fantastyczny popis i czterokrotnie pchnęła 3-kilogramową kulę na odległość powyżej 15 metrów (15,84 metra, 15,80 m.,15,75 m. i 15,61).

Następne zawodniczki w konkursie – Barbara Kurdej z OKS Start Otwock oraz Julia Przybyś z Wawel Kraków – uzyskały odpowiednio: 15,19 i 14,46 metra. Dodajmy, że minimum kwalifikujące na Mistrzostwa Europy, który określił Polski Związek Lekkiej Atletyki wynosi 15,2 metra.

Zuzia trenuje w Miejsko-Ludowym Klubie Lekkoatletycznym Płock u trenera Mirosława Nisztora, a trenerami współpracującymi są Stanisław Nisztor i Kinga Nisztor.

– Praca z tak utalentowaną zawodniczką jest dużym wyzwaniem szkoleniowym, ale daje jednocześnie dużo satysfakcji – komentuje jej trener Mirosław Nisztor.

Przypomnijmy, że płocki trener ma za sobą wiele sukcesów, wyszkolił m.in. Martynę Lewandowską, która zdobyła wicemistrzostwo świata w skoku wzwyż.

opr.hw

Następna aktualność
»