Poprzednia wersja strony Plock.eu

Została tylko Wyszogrodzka

– Przez ostatnie dziesięć lat wyremontowaliśmy gruntownie wszystkie drogi wylotowe z miasta, została już tylko Wyszogrodzka… – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej w ratuszu. – Teraz ruch leży po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oczekujemy realizacji porozumienia, które w 2018 roku zawarliśmy z GDDKiA.

Spotkanie z dziennikarzami poświęcone było planowanej przebudowie ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta. Remont miał być częścią większej inwestycji polegającej na przebudowie drogi krajowej nr 62 pomiędzy Płockiem a Wyszogrodem. Porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz przedstawiciele GDDKiA podpisali 25 maja 2018 roku. Wynika z niego, że inwestorem dla całego zadania będzie GDDKiA, a samorząd Płocka pokryje koszty inwestycji w granicach miasta.

Każdy zapłaci więc za część inwestycji na swoim terenie. Miasto wykupiło także część nieruchomości w gminie Słupno z przeznaczeniem na przebudowę drogi i przekazało do GDDKiA dokumentację z pozwoleniem środowiskowym na odcinek pomiędzy al. Armii Krajowej a ulicą Harcerską. Deklaruje również utrzymanie wybudowanej drogi w granicach miasta.

Zgodnie z harmonogramem realizacji zadania od dwóch lat powinny trwać prace projektowe, a w tym momencie nawet prace budowlane. – Tymczasem wokół inwestycji w granicach miasta ze strony GDDKiA nic się nie dzieje – podkreśla Andrzej Nowakowski. – Oczekujemy realizacji zawartego porozumienia, ale nasze pytania jako partnera przedsięwzięcia wciąż pozostają bez odzewu. Skandalem dla mnie jest to, że w GDDKiA nikt nawet nie próbuje z nami rozmawiać na temat inwestycji, która już powinna być realizowana. A to, jak w tej chwili wygląda trasa wylotowa z Płocka w kierunku Warszawy urąga poczuciu bezpieczeństwa

Podczas konferencji prezydent podpisał list, który zostanie wysłany do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pismo zwraca uwagę premiera na opóźniającą się inwestycję.

mp

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»