Rezerwacja wizyty

Zostaw 1,5% podatku w Płocku

– 1,5 procent może zdziałać dużo dobrego. Pamiętajmy o tym rozliczając swój PIT. Pomoże jeszcze bardziej, gdy przekażemy je lokalnie, do działających w Płocku i dla jego mieszkańców organizacji pożytku publicznego – zachęca prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Od dwudziestu lat możemy samodzielnie zdecydować o rozdysponowaniu części swojego podatku. Warto skorzystać z tego przywileju i wybrać cel, który jest nam bliski. W zeszłym roku zrobiło tak 12,7 miliona podatników, przekazując półtora miliarda złotych. Do organizacji pożytku publicznego z Płocka trafiło prawie 1,4 miliona złotych. – To świetnie zainwestowane pieniądze, bo stowarzyszenia i fundacje angażujące się lokalnie odpowiadają na potrzeby naszej społeczności. Mogą też szybko dotrzeć z pomocą tam, gdzie jest potrzebna – dodaje prezydent Nowakowski.

https://fb.watch/qknVn4UTaz/

Wśród organizacji uprawnionych do otrzymania 1,5 procent podatku działających w naszym mieście jest ponad czterdzieści podmiotów. Podejmują wiele różnych aktywności: dbają o bezpieczeństwo i dobrą przyszłość dzieci i młodzieży, opiekują się osobami chorymi i będącymi w trudnej sytuacji życiowej, wspierają rozwój nauki i kultury, pomagają zwierzętom. Zajmują się także edukacją, sportem czy upowszechnianiem historii. Z pewnością znajdziemy cel, który jest nam bliski.

Organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1,5% podatku, wskażemy podczas wypełniania rocznego zeznania podatkowego. Odpowiednią rubrykę znajdziemy zarówno w formularzu papierowym, jak i elektronicznym. Należy w nią wpisać numer KRS wybranej organizacji, obok można podać cel szczegółowy, jeżeli taki mamy. Rozliczyć się z fiskusem możemy do 30 kwietnia.

Lista organizacji pożytku publicznego związanych z Płockiem dostępna pod linkiem https://nowy.plock.eu/1-5-dla-plocka/

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»